Kutatás kimutatta: A zenehallgatás segítette át a briteket a lezárásokon
A BPI (British Phonographic Industry) legújabb felméréséből kiderült: a britek a szokásosnál több zenét hallgattak az elmúlt évben, ráadásul a kedvenc dalaikat használták fel a kedvük javítására vagy éppen az unalom ellensúlyozása érdekében.
Az AudienceNet által tavaly novemberben készített tanulmány szerint a britek 28%-a több zenét hallgatott 2020-ban – a 16-24 éves korosztály csaknem 45%-a tett így. A megkérdezettek fele azt mondta, a zene javított a hangulatán, 42% pedig alvás vagy pihenés elősegítésére hallgatott valamilyen muzsikát.
Az emberek 40%-a így űzte el az unalmát, míg 27% a koncentráció elősegítése érdekében kapcsolt be zenét.
"A zenének számos előnye van – nem utolsó sorban a jókedv és a közérzet elősegítése terén –, ám az új kutatás aláhúzza, milyen fontos mentőöv volt az embereknek a lezárások alatt: inspiráló és megnyugtató, sokakat segített munka, tanulás és sportolás közben is” – mondja Geoff Taylor, a BPI vezetője. Hozzátette: tisztán látszik, mennyit tesz hozzá a zene az élet alakításához, a hangulat javításához.
A lezárt hallgatási statisztikákat a BPI ’All About The Music’ éves jelentése tartalmazza, amiből szintén kitűnik: az Egyesült Királyságban a zenefogyasztás tavaly 8,2%-kal nőtt. A brit zenerajongók 139 milliárd streamelt tartalmat és tizenhatmillió CD-t „fogyasztottak”, közel 5 millió bakelitlemezt és több mint 150 ezer kazettát vásároltak 2020-ban – írja a CMU.
CMU