SEO checklist: webhely keresőoptimalizálás zenészeknek
A legtöbb zenész számára elsőre ijesztő feladatnak tűnik a saját vagy zenekara webes jelenlétének keresőoptimalizálása, de ahhoz, hogy a rajongók és a potenciális partnerek rád/rátok találjanak a Google-ön, ezáltal jobban megismerhessék zenédet/zenéteket, ezek a beállítások elkerülhetetlenek. Ne ess pánikba, a SEO nem egy nagyon bonyolult dolog! A következőkben egy praktikus, lépésenkénti checklistet hozunk a keresőoptimalizálással kapcsolatban.
A SEO jelentése a Search Engine Optimization, vagyis a SEO magyarul keresőoptimalizálás. A tevékenység lényege, hogy egy weboldalt bizonyos szavakra, kifejezésekre a találati lista adott helyeire, optimális esetben az első helyre juttasd. Noha az alábbi checklistet követve el tudsz indulni a hatékony SEO optimalizálás útján, de ha úgy érzed, valamiért mégsem megy, vagy nem érsz el jó eredményeket, érdemes SEO szakemberhez fordulni.
Az első lépések
· Ha még nincs weboldalad, fontos, hogy olyan site-ot készíts/készíttess, amely SEO-barát platformon fut, és hogy egyedi domain nevet állíts be webhelyedhez HTTPS-kapcsolattal!
· Kutass és készíts listát a rangsorolni kívánt kulcsszavakról! Ez általában egy kisebb lista lesz zenészek esetében – például a zenekar neve, néhány variációval kiegészítve.
A weboldal tartalmának optimalizálása
· Adj hozzá egyéni címkéket (title tag) és metaleírást webhelyed minden oldalához!
· Győződj meg arról, hogy minden oldalon és aloldalon van valamilyen releváns szöveges tartalom és ahol lehet, használj kulcsszavakat (de vigyázz, ne legyenek túlhasználva a kulcsszavak, mert azt a Google kiszúrja!)
· Rendezd a h1/h2/h2 header tageket (ezek az oldalakon, aloldalakon a szöveges blokkok közötti alcímek típusai)!
· A weboldalon szereplő képekhez írj alternatív szöveget, ahol lehetséges (ezt sem kell túlgondolni, egyszerűen csak írd oda, hogy pontosan mi látható a képen)!
Műveletek a linkekkel
· Győződj meg arról, hogy webhelyed minden oldalának van egy leíró URL-je!
· Linkelj webhelyedre az összes közösségi oldalról, és fordítva! (Menedzseld közösségi oldalaidat, akár egy profi! Mutatjuk, hogyan: Instagram Reels, LinkedIn, TikTok)
· Add hozzá webhelyed domainjét és a honlap XML-webhelytérképét a Google Search Console-hoz!
· Próbáld elérni, hogy más weboldalak is hivatkozzanak a honlapodra – például a sajtómegjelenések alkalmával!
Egyéb hasznos tanácsok
· Hozz létre egy Google Brand fiókot a zenekar számára, és tölts fel minél több információt hozzá!
· Készíts Wikipédia-szócikket a bandáról vagy egyéni előadóként saját magadról!
· Csinálj videókat a dalaidhoz, amiket tölts fel a weboldaladra és a YouTube-ra is! (Ebben a cikkben megmutatjuk, hogyan tudsz menő audiovizuális anyagokat, klipeket létrehozni akár kevés pénzből is.)
· Állíts be Google Analytics-fiókot, hogy mérhesd a webhelyedre érkező látogatások számát!
Reméljük, hogy a fenti javaslatok segítenek elkezdeni zenei weboldalad SEO optimalizálását. Ha úgy érzed, hogy tevékenységed tükrében még nagyobb elérésre vagy hivatott, regisztrálj a KoncertBooking.com-ra, ahol a megrendelők mindössze 2 perc alatt lefoglalhatnak téged és/vagy a zenekarodat fellépésre, mindezt 100%-ban digitálisan. Lépj velünk egy következő szintre karrieredben!
Kiemelt kép: Unsplash