Barion Pixel

KoncertBooking: A bolygó az egyetlen táncparkettünk – zenei rendezvények és a fenntarthatóság

külföld - 2022.11.24

A bolygó az egyetlen táncparkettünk – zenei rendezvények és a fenntarthatóság

2021-ben egy aggasztó statisztikai adat látott napvilágot, amelyből kiderült, milyen káros hatást gyakorolunk mi, zeneipari szereplők a világra. Felfedte, hogy 2019-ben 1000 turnézó DJ több mint 51 000 repülést hajtott végre a világon, ami egy év alatt több mint 20 000 háztartás által termelt CO2-vel egyenértékű. Kicsit ijesztően hangzik, igaz?

A klímakrízisről szóló jelentések egyre ijesztőbb képet festenek bolygónk jelenlegi és jövőbeni állapotáról. A világjárvány ugyan lelassította a káros széndioxid-kibocsátás mértékét, de sajnos a globális problémát nem oldotta meg, és lassan ismét visszatérünk a régi kerékvágásba. De!

Egyeseknek a kényszerpihenő, a fesztiválok és egyéb zenei rendezvények leállása teret engedett annak, hogy átgondolják a jelenlegi helyzetet és új, fenntartható rendszereket építsenek ki. Ezek lehetővé teszik a szervezők számára, hogy könnyebben alkalmazkodjanak a környezetbarát intézkedésekhez. 

A COVID-19 járvány alatt indította útjára Brian Eno az EarthPercent nevű zeneipari kezdeményezést, a Massive Attack megbízást adott az iparág szénlábnyomának tanulmányozására, egy glasgow-i éjszakai klub pedig a táncosok testhőjének felhasználásával fűtötte fel a helyszínt. Több száz egyéb kezdeményezés, eszköz, csúcstalálkozó, tanulmány és tervezet látott napvilágot, de az iparág ökolábnyoma még mindig igen nagy…

International Music Summit 

A nemzetközi zeneipari folyamatok iránt érdeklődők számára kiemelt jelentőségű az áprilisban megvalósult ibizai International Music Summit, amely ezúttal a zöld kérdéseket helyezte a középpontba. Évente ezrek özönlenek a szigetre, hogy részt vegyenek az előadásokon, panelbeszélgetéseken és bulikon három napon keresztül.

„Ha visszagondolok az IMS 13 évvel ezelőtti elindítására, inkább az iparággal kapcsolatos témákra koncentráltunk. Az idő előrehaladtával más kérdések is egyre fontosabbá váltak, és egyre tudatosabbak lettünk a szerepünket és felelősségünket tekintve” – mondja Ben Turner, az IMS társalapítója. „(…) kötelességünknek éreztük, hogy segítsünk az oktatásban, tájékoztatásban és inspirációban, illetve ezeken túl is.” 

Az IMS minden évben napirendre helyezi a szexuális zaklatást, a mentális egészséget, a sokszínűséget és az elfogadást, valamint az éghajlatkrízist. Ez utóbbi került a középpontba idén, számos beszélgetéssel a fenntarthatóságról és a környezetvédelemről az iparágon belül. Az információcserén túl az IMS a gyakorlatban is bizonyítja: valóban elszánt a témát illetően. Idén bevezette az Eco Badge kezdeményezést, amely a fesztivállátogatókat a fenntarthatóbb utazásra ösztönzi – legyen szó kerékpárról, kompról vagy vonatról. Arra kérték az utazókat, hogy mutassanak képet a jegyükről, és cserébe kedvezményes áron léphetnek be a rendezvényre.

És noha Turner elismeri, hogy ez a csúcstalálkozó nem menti meg a világot, de úgy érzi, hogy a végcél elérhető. „Körülbelül 30%-ban vagyunk ott, ahol lenni szeretnénk” – mondja, majd hozzáteszi, egyik színpadukat teljesen fenntartható módon alakították ki, amire nagyon büszkék.

Fotó: ibiza-spotlight.com

Jógyakorlatok külföldről

A fentihez hasonló rendszereket az A Greener Festival mögött álló csapattal, az iparág egyik legrégebben működő fenntarthatósági szervezetével folytatott konzultációt követően állították fel. Képzésekkel és oktatással, díjakkal, konferenciákkal és beszállítókkal segített az A Greener Festival az iparágnak abban, hogy egy lépéssel közelebb kerüljenek a környezetbarát jövőhöz. „Kellemesen meglepett, hogy idén mennyi fesztivál foglalkozik a fenntarthatósággal. Minden eddiginél több rendezvény jelentkezett a Greener Festival Awardsra (…)” – mondta Claire O'Neill, a fesztivál társalapítója a Mixmagnak. „A kutatás, amelyet először 2005-ben végeztünk, bebizonyította, hogy a közönség valójában ezt akarja.”

A koncertszervezés új generációja – innovatív funkciók bevezetése az NKA támogatásával

Ahogy a bevezetőben is érintettük, a közlekedés jelentős mértékben hozzájárul a károsanyag-kibocsátáshoz, a globális CO₂-kibocsátás körülbelül 20%-áért felelős, és ez a szám a világ népességének növekedésével várhatóan tovább fog emelkedni.

„A zenészek is negatív irányba tolják ezt az értéket, hiszen egyik helyről a másikra utaznak, és legtöbbször repülniük kell, szoros menetrendjük van" – mondta Mitchell van Dooijeweerd, a DGTL Fesztivál fenntarthatósági menedzsere, röviddel az amszterdami rendezvény nyolcadik felvonása után. 

A DGTL minden évben egy fő cél elérésén dolgozik: a világ első körkörös elektronikus zenei eseményévé szeretne válni – vagyis minden felhasznált anyagot és erőforrást visszafordítanak magába az eseménybe. Dooijeweerd szerint nagyon fontos, hogy a zenészek befolyásolják a rajongókat: lehetséges csökkenteni az ökolábnyomukat. 

És ha ez még nem lenne elég: Dooijeweerd és csapata létrehozta a The Climate Giget, ami egy másik reformista kezdeményezés. A járvány éveiben született a projekt, és arra készteti a zenészeket, hogy felelősebben utazzanak. „Fenntartható repülési üzemanyagot vásároltunk a zenészek számára, ők ennek 50%-át és mi is 50%-át álltuk – ezt elérhetővé tettük a világon mindenki és minden rendezvény számára. Reméljük, hogy az egész zeneipart be tudjuk majd vonni” – mondta. 

A The Climate Gig is arra ösztönzi a szakma szereplőit, hogy törekedjenek a fenntartható erőforrások használatára, miközben maguk is tanácsokat adnak mind a zenerajongóknak, mind a zenészeknek a témával kapcsolatban.

A Camille Guitteau ügyvezetése alatt működő Bye Bye Plastic egy alapítvány, amely meg akarja szabadítani a zeneipart minden egyszer használatos műanyagtól. „Nagyon egyszerűen fogalmava: a bolygó az egyetlen táncparkettünk” – figyelmeztet Guitteau. „Jelenleg minden iparág és egyén számára fontos, hogy környezetbarát legyen, ez a mi felelősségünk mindannyiunkért, a múlt és a jövő generációiért egyaránt. A cél az, hogy az iparág felismerje, hogy léteznek megoldások, és mindannyian kivehetjük a részünket a következő generáció ösztönzéséből.”

A turnézás tudatos tervezése nagyon fontos a zenészektől az ügynökökig, a promóterekig és a logisztikai csapatokig. 

Vannak előttünk jó példák: a párizsi We Love Green vagy a northamptoni Shambala szintén kiemelten kezeli az egyszer használatos műanyagok kiiktatását, az alternatív energiaforrások felkutatását, a komposztálást stb.

5 tipp, hogy felejthetetlen legyen a következő koncerted!

Fotó: Canva

Hogyan segíthetünk mi, zenerajongóként, zenészként és iparági szereplőként a klímavészhelyzet leküzdésében? 

„A szervezőknek meg kellene vizsgálniuk az energiafelhasználás csökkentésének módjait a műszaki dolgoktól kezdve a vendéglátásig. A közönség azt teheti, hogy például a helyszínen növényi alapú ételeket fogyaszt, és utazáskor pedig alaposan megvizsgálja, hogy milyen közlekedési eszközt választ. Ha csökkentjük a járatok számát, vagy olyasmibe fektetünk be, ami egyensúlyba hozza károsanyag-kibocsátásokat, az drámai segítséget jelenthet” – mondja O'Neill.

Guitteau szerint a fesztivállátogatók a műanyagkezelést is újra gondolhatják a szervezőkkel együtt. Például a Bio Plastic utazási készletet készített a zenészeknek és a stábtagoknak, hogy turnézás közben alternatívákat szolgáltasson dezodorra, füldugóra és így tovább. A merch termékek és egyéb kiegészítők környezetbarát alapanyagokkal, eljárásokkal történő elkészítése szintén egy lépés a tudatosabb jövő felé.

A klímavészhelyzet nem fog eltűnni az összefogás nélkül – mindannyiunk felelőssége a bolygó védelme. Külföldön már látunk előremutató kezdeményezéseket a fenntarthatósággal kapcsolatban, bízunk benne, hogy a jövőben itthon is elindul az ezzel kapcsolatos szakmai párbeszéd.

További elgondolkodtató, inspiráló cikkekre vágysz? Iratkozz fel hírlevelünkre!

Forrás: mixmag.net, kiemelt kép: Canva

Hasonló cikkek

A kisebb tartalomgyártókat segíti a YouTube új funkciója, a Hype külföld - 2024.11.16
Mi a baj az Instagrammal? külföld - 2024.11.14
7 zenész, akik tarolnak a YouTube-on – Így érdemes plusz tartalmat generálni a platformon külföld - 2024.11.07
Hogyan segítheti a zenei menedzserek munkáját az AI? külföld - 2024.10.09
5 podcast, amit hallgatnod kell, ha érdekel a nemzetközi zenekiadás mibenléte külföld - 2024.10.05
5 technológiai trend, ami 2025-ben nagy hatással lesz a zeneiparra külföld - 2024.09.22
Hogyan kezdj bele a mesterséges intelligencia alkalmazásába zenészként? külföld - 2024.09.09
Nemcsak a zenében tehetségesek - a leggazdagabb női énekesek külföld - 2024.09.08
Női énekessel folytatja a Linkin Park külföld - 2024.09.06
A hip-hop ikonikus női alkotóit ünnepli egy nemrég nyílt kiállítás New Yorkban külföld - 2024.08.23
A legjobb alternatív zeneiskolák Európában - 1. rész külföld - 2024.08.08
Mit olvasnak a híres zenészek? 3. rész külföld - 2024.07.29
A legkülönlegesebb zenei alműfajok az elmúlt 25 évből – 2. rész külföld - 2024.07.28
Miért és hogyan fejleszd angol nyelvtudásod zenészként? külföld - 2024.07.16
Újít a TikTok: mostmár vízjel nélkül is letölthetők a videók külföld - 2024.07.11
Tudjuk, mit olvasol idén nyáron #3 - Ülj ki a stégre és vedd kezedbe a leginspirálóbb életrajzokat! külföld - 2024.07.10
A 10 legjobb zenei szerkesztő program 2024-ben külföld - 2024.06.30
Tanulj, fejlődj, inspirálódj – a legjobb szakmai podcastek hangszerekről, zenei felszerelésekről külföld - 2024.06.26
Az alkalmi zenehallgatóktól a szuperrajongókig: a Spotify közönségszegmensei külföld - 2024.06.23
Hogyan működik és miért jó a Google text-to-music generátora, a MusicFX? külföld - 2024.06.14
Inspiráló zenei dokumentumfilmek esős napokra külföld - 2024.06.12
Hogyan alakítja át az AI a Z generáció zenei ízlését? külföld - 2024.06.06
Így hackeld meg a YouTube Shorts algoritmusát külföld - 2024.05.12
Nincs esély arra, hogy a mesterséges intelligencia teljesen leváltsa a zenészeket, és ez jól is van így külföld - 2024.05.05
A TV zenéje: sorozatok, amiknek a hangzásvilágát is imádjuk (1. rész) külföld - 2024.05.03
Global Music Report: jelentős növekedést produkált a zeneipar, de vannak problematikus területek külföld - 2024.04.28
Furcsa zenei kollabok, amik végül kultikussá váltak külföld - 2024.04.24
Elkészült az első mesterséges intelligencia által generált zenei videó külföld - 2024.04.07
A világ legkülönlegesebb hangszerei #1 - kalandozás a meditatív hangzásvilágban külföld - 2024.03.30
Zene és divat #2 - A punkok stílusa külföld - 2024.03.23
Innovatív zenei startupok 2024-ben – fókuszban a digitalizáció és a mesterséges intelligencia külföld - 2024.03.20
A legjobb online platformok zenetanuláshoz #1 külföld - 2024.03.17
Városok, amelyek kihagyhatatlanok a zene szerelmeseinek #2 külföld - 2024.03.14
A jövő zenéje #3: Output Co-Producer Pack Generator külföld - 2024.03.11
Zene és fenntarthatóság #4 - Kinetikus táncparkettek külföld - 2024.03.10
Tudjuk, mit olvasol idén tavasszal - kedvenc gitározásról szóló könyveink (1. rész) külföld - 2024.03.02
A jövő zenéje #2: az 5 legjobb generatív AI chatbot, amelyet neked is ismerned kell külföld - 2024.02.25
A playlistek ereje: hogyan befolyásolják a lejátszási listák a streamelési számokat és az előadók sikerességét? külföld - 2024.02.23
Az Eagles zenekar kéziratainak illetéktelen birtoklása miatt kezdődött bűnper New Yorkban külföld - 2024.02.21
Zene és fenntarthatóság, 3. rész - környezettudatos fesztiválok Európában külföld - 2024.02.11
Grammy-díjak 2024: íme a nyertesek listája külföld - 2024.02.05
A leghasznosabb appok zenészeknek (5. rész) - együttműködést támogató felületek külföld - 2024.02.03
Mi az a YouTube Samples és miért jó neked, ha zenész vagy? külföld - 2024.01.24
Zenei hagyományok #2: a korai jazz New Orleans-ban külföld - 2024.01.21
Szabadjára engedett kreativitás, avagy a Morning Pages technika külföld - 2024.01.17
Zenei hagyományok #1: klubkultúra Berlinben külföld - 2024.01.10
Műfajok nyomában, 3: a K-pop külföld - 2024.01.07
Zene és fenntarthatóság #2: zenészek, akik aktívan tesznek a környezetvédelemért külföld - 2023.12.10
Érdekességek a zene világából #1 - Valóban a zene a közös nyelvünk? külföld - 2023.12.06
Tanulj, fejlődj, inspirálódj! #6 – Podcastek a zenei üzletágról külföld - 2023.12.04
Új funkciókat jelentett be a TikTok: megérkeztek az előadói profilok! külföld - 2023.12.01
Elhunyt Shane MacGowan, a Pogues frontembere külföld - 2023.12.01
Disney-dalokkal érkezik Magyarországra a The King's Singers külföld - 2023.11.29
Tudjuk, mit olvasol idén télen! - Kedvenc dobolásról szóló könyveink külföld - 2023.11.20
YouTube zenészeknek, 4. rész: a legjobb csatornák DJ-knek külföld - 2023.11.15
Zene és fenntarthatóság, 1. rész: The Climate Gig külföld - 2023.11.08
Loudly: zenekészítés generatív mesterséges intelligenciával külföld - 2023.11.06
Hat év után ismét magyar csillag a Rising Stars-ban külföld - 2023.11.02
Műfajok nyomában, 2. rész: a trap zene külföld - 2023.10.27
Európában tovább nőttek a beszedett jogdíjak 2022-ben külföld - 2023.10.26
Megváltozik a Spotify jogdíj modellje 2024-től külföld - 2023.10.26
Nemzetközi díjat nyert a Larry külföld - 2023.10.23
Slash és zenekara, a Myles Kennedy & The Conspirators jövőre Budapesten lép fel külföld - 2023.10.20
Konferenciák, showcase-ek 2024-ben, amelyekre megéri jelentkezni külföld - 2023.10.18
A zeneipar szuperhősei, a szuperrajongók külföld - 2023.10.15
Kiadták az Electronic supergroup legjobb dalait külföld - 2023.10.14
A leghasznosabb appok zenészeknek (4. rész) - dalszerző alkalmazások külföld - 2023.10.02
Dalszerzők napja a mesterséges intelligencia jegyében külföld - 2023.09.29
Tanulj, fejlődj, inspirálódj! #5 – Podcastek a dalírásról külföld - 2023.09.24
TuneCore tanulmány: a megkérdezett indie előadók 27%-a használt már mesterséges intelligenciára épülő zenei eszközöket külföld - 2023.09.22
Eltűnsz a teendők között? A legjobb projektmenedzsment applikációk zenészeknek külföld - 2023.09.10
Tanulj, fejlődj, inspirálódj #5 – a legjobb szakmai podcastek dobosok számára külföld - 2023.08.08
Tedd próbára magad! - Külföldi dalszerző versenyek, amelyekre érdemes jelentkezni külföld - 2023.08.02
Itt a Meta legújabb fejlesztése, az Instagram Threads külföld - 2023.07.17
Gumicukor hegy, Bob Hope imitátor, kiskacsák - furcsa backstage igények világsztároktól (1. rész) külföld - 2023.06.18
Műfajok nyomában, 1. rész: a világzene külföld - 2023.04.20
ChatGPT-4: a zeneipar forradalmasítása mesterséges intelligenciára épülő nyelvi modellekkel külföld - 2023.04.16
Szakmázásra fel! - A legjobb zenei konferenciák Európában 2023-ban külföld - 2023.04.03
A régi zenék jobbak, mint a maiak? (2. rész) külföld - 2023.03.22
Az Apple Music önálló alkalmazást készített a klasszikus zene kedvelőinek külföld - 2023.03.21
Beköszöntött a „robotzene” kora, avagy egyre inkább teret hódít a mesterséges intelligenciával történő zenekészítés külföld - 2023.03.18
Már majdnem megvagy az új lemezeddel? Így készíts/készíttess ütős albumborítót hozzá! külföld - 2023.02.27
Megérkezett a Spotify új funkciója, a mesterséges intellingecián alapuló DJ külföld - 2023.02.23
„Lennél a Valentinom?” – 9 power couple a modern zene világából külföld - 2023.02.10
Március 19-én zárul a kolozsvári Jazz in the Park fesztivál versenyére való jelentkezés! külföld - 2023.02.08
Harry Styles kapta az év albuma díjat, Beyoncé rekordot döntött külföld - 2023.02.06
Michael Jackson unokaöccse játssza a címszerepet a Michael című életrajzi filmben külföld - 2023.02.01
George Michael, Missy Elliott, a Joy Division/New Order is jelölt a Rock & Roll Hírességek Csarnokába külföld - 2023.02.01
Tanulj, fejlődj, inspirálódj! #4 – „Nők a zenében” podcastek külföld - 2023.01.31
YouTube zenészeknek, 3. rész: fókuszban a zenei marketing külföld - 2023.01.23
Francia jelentés: csalnak a streaming hallgatottsággal külföld - 2023.01.16
Ava Max új lemezt ad ki külföld - 2023.01.11
Zene és divat kapcsolata: a flapperektől a hippiken és a punkokon át a kevert stílusokig külföld - 2023.01.09
YouTube zenészeknek, 2. rész - Branding, kritika, edukáció külföld - 2023.01.04
Nem csak a gamerek Mekkája: Discord zenészeknek külföld - 2022.12.30
Az elektronikus zene legfőbb online piactere: a Beatport és ami mögötte van külföld - 2022.12.29
7 nélkülözhetetlen ingyenes alkalmazás útközbeni zenéléshez külföld - 2022.12.27
Mentálhigiéné a zeneiparban, 1. rész: Támogató szervezetek, platformok külföld - 2022.12.20
YouTube zenészeknek, 1. rész: a 7 legjobb csatorna dobtanuláshoz külföld - 2022.12.20
Vigyázz, kész, TikTok #3: live streaming a TikTokon – van értelme? külföld - 2022.12.14
Innováció a zsebedben – niche zenei mobilappok, amikre érdemes odafigyelni #1 külföld - 2022.12.07
Tanulj, fejlődj, inspirálódj! #3 – Gitárról szóló podcastek külföld - 2022.12.04
#SpotifyWrapped: 2022 legnépszerűbb dalai, előadói, podcastjai és trendjei külföld - 2022.12.01
Rádió vs. streaming – a milleniálok inkább a streamingben hisznek! külföld - 2022.11.22
Vigyázz, kész, streaming – így maxold ki az Apple Music-ot! külföld - 2022.11.18
Több mint egymilliárd fiatal hallása van veszélyben külföld - 2022.11.17
Zenész/sorsok – a legnézettebb zenei témájú filmek (1. rész) külföld - 2022.11.14
Az Amazon lekörözi a Spotify-t és az Apple Musicot? külföld - 2022.11.12
A független zenészek Mekkája, avagy a Bandcamp és ami mögötte van külföld - 2022.10.27
Egy tanulmány szerint a nők még mindig alulreprezentáltak a globális zeneiparban külföld - 2022.10.14
Új filmzenei albuma jelenik meg az Oscar-díjas Hans Zimmernek külföld - 2022.10.10
Hogyan használd a Redditet rajongótáborod növelésére? Mondjuk! külföld - 2022.10.07
Itt az új social média-őrület, a BeReal! Ismerd meg és használd ki a benne rejlő lehetőségeket! külföld - 2022.09.28
Tanulj, fejlődj, inspirálódj – a legjobb szakmai podcastek zenészek számára #2 külföld - 2022.09.02
Spotify & Shopify: így alakítsd át az előadói profilodat egy virtuális bolttá külföld - 2022.07.26
Tudjuk, mit olvasol idén nyáron #2 – 2022 eddigi legjobb zenei könyvei külföld - 2022.07.25
Lehetsz-e digitális nomád zenei producerként? Spoiler: IGEN! Mutatjuk, hogyan! külföld - 2022.07.20
Városok, amelyek kihagyhatatlanok a zene szerelmeseinek külföld - 2022.07.18
Cél: a világot jelentő deszkák, avagy tippek a nemzetközi zenei karrier felépítéséhez külföld - 2022.07.04
Tudjuk, mit olvasol idén nyáron – kedvenc zenei szakkönyveink külföld - 2022.06.15
A rap rövid története + 4 dolog, amit kerülj el (kezdő) rapperként külföld - 2022.06.13
Tanulj, fejlődj, inspirálódj – a legjobb szakmai podcastek zenészek számára külföld - 2022.06.08
Patreon zenészeknek - a jutalmak (2. rész) külföld - 2022.05.13
Mit olvasnak a híres zenészek? 1. rész külföld - 2022.05.11
Nem csak a 20 éveseké világ – előadók, akik 30-on túl lettek sikeresek külföld - 2022.04.27
A leghasznosabb appok zenészeknek (1. rész) külföld - 2022.03.28
#RiotGirls, avagy nők, akik megváltoztatták a zeneipart külföld - 2022.03.08
AR és VR technológia a zenében - ez lenne a jövő? külföld - 2022.02.15
NFT-k: egy új világ küszöbén állunk? külföld - 2022.01.19
Trükkök a Spotify algortimusának befolyásolására külföld - 2021.12.14
Ügyelj a biztonságra, avagy tippek rendezvényszervezőknek! külföld - 2021.11.09
A legkülönlegesebb zenei alműfajok az elmúlt 25 évből – 1. rész külföld - 2021.10.20
Jövőre Budapesten koncertezik a Red Hot Chilli Peppers! külföld - 2021.10.13
A 9 legjobb fülmonitor 2021-ben külföld - 2021.03.10
Less be a világsztárok luxusturnébuszába! külföld - 2021.03.03

Keretbeli felugró ablak(ok)

Időtúllépés

Időtúllépés

Kereséseinek száma meghaladta
az öt lehetőséget,
A további böngészéshez lépjen be
vagy regisztráljon itt!

Típus

Típus

Regisztráció

Belépés

Regisztráció

Regisztráció

Az oldal használata regisztrációhoz kötött.

Szociális

Regisztráljon az alábbi lehetőségek egyikével

vagy

Regisztráció

A név megadása kötelező.
Az e-mail cím megadása kötelező.
A telefonszám megadása kötelező.
A jelszó megadása kötelező.
Az adatkezelési irányelvek elfogadása kötelező
A felhasználási feltétek elfogadása kötelező.
A KoncertBooking vízjeles cover fotó használata kötelező.
Van már profilod? Jelentkezz be!

Elfelejtett jelszó

Elfelejtett jelszó

Amennyiben elfelejtette jelszavát, az alábbi mező kitöltésével, e-mail címének megadásával igényelhet újat.

Elfelejtett jelszó

Kérjük írja be a felhasználójához tartozó email címét.
Nincs még profilod? Regisztrálj itt!

Amennyiben nem kapta meg az aktiváló emailt, az alábbi mező kitöltésével, e-mail címének megadásával igényelhet újat.

Aktiváló email újraküldése

Amennyiben nem kapta meg az aktiváló emailt, az alábbi mező kitöltésével, e-mail címének megadásával igényelhet újat.

Aktiváló email újraküldése

Kérjük írja be a felhasználójához tartozó email címét.
Nincs még profilod? Regisztrálj itt!

Jelszó megújítása

Jelszó megújítása

Ha elfelejtette a jelszavát, küldünk Önnek egy linket, amivel létrehozhat egy új jelszót, és visszajuthat a fiókjába.

Jelszó megújítása

Kérjük írja be új jelszavát.
Kérjük írja be új jelszavát mégegyszer.

Figyelem!

Figyelem!

A funkció használatához kérjük lépjen be
vagy regisztráljon itt!

Meghívó küldése

Elfelejtett jelszó

Siker!

Siker!

Figyelem!

Figyelem!

Kiemelt nap!

Kiemelt nap!

A listában szereplő árak eltérhetnek! Kérem kérjen a chaten felvilágosítást!

Figyelem!

Figyelem!

Éjfél utáni fellépések esetén a helyes keresési dátum az újonnan induló nap dátuma. Pl. Egy szombaton kezdődő klub fellépés éjfél utáni időpontja vasárnap 01:00 kor keresendő!

Kiemelt nap!

Kiemelt nap!

A listában szereplő árak eltérhetnek! Kérem kérjen a chaten felvilágosítást!

Figyelem!

Éjfél utáni fellépések esetén a helyes keresési dátum az újonnan induló nap dátuma. Pl. Egy szombaton kezdődő klub fellépés éjfél utáni időpontja vasárnap 01:00 kor keresendő!

Figyelem!

Figyelem!

Az aktivációs linked érvényessége lejárt! A Belépés/Aktiváló email újraküldése menüpontból kérhetsz újat.

Keresés mentése

Keresés mentése

Keresését hozzáadhatja a naptárához, így az eseményben lévő linket megnyitva mindig friss találatokat kaphat.

Kiemelt nap!

Előadói lista küldése

Hibás emailcím!
Nincsenek előadók kiválasztva

Ajánlat küldése

Ajánlat küldése

Hibás emailcím!

Listázó linkjének küldése

Listázó linkjének küldése

Hibás emailcím!
Név megadása kötelező!
Bezárás