Vigyázz, kész, streaming – így maxold ki az Apple Music-ot!
Több mint 72 millió előfizetőjével és 100 millió feltöltött dalával a Spotify után az Apple Music a következő nagy durranás a zenék online streamelésének és népszerűsítésének horizontján. Úgy tűnik tehát, hogy az Apple Music-nak minden indie előadó promóciós stratégiájának kulcsfontosságú részét kell képeznie – akár kezdő, akár tapasztalt produkcióról van szó.
És a legjobb az egészben az, hogy az Apple Music éppen amiatt jött létre – a zenei promóció elősegítésére. Ha dalaid Apple Music-on való reklámozásáról van szó, először is érdemes megjegyezni az Apple Music és testvérplatformja, az iTunes közötti különbséget.
Míg az iTunes lehetővé teszi a hallgatók számára, hogy egyes dalokat vagy albumokat vásároljanak és töltsenek le, az Apple Music egy előfizetésen alapuló szolgáltatás, ahol a felhasználók havi fix összeget fizetnek a korlátlan zenehallgatásért.
Bár továbbra is értékesítheted dalaidat az iTunes-on, az Apple Music inkább a zenei promóra összpontosít. És hogy hogyan használhatod ki a benne rejlő lehetőségeket a leghatékonyabban? Lássuk!
Igényeld Apple Music for Artists-profilodat!
Az Apple Music for Artists-profil igénylése az első lépés.
Ha még nem ismered az Apple Music for Artists funkciót, kövesd az alábbi lépéseket:
1. Hozz létre egy Apple Music for Artists-fiókot,
2. A regisztráció után kattints az "Request Artist Access" gombra,
3. Másold ki és illeszd be az iTunes Store-os artist linkedet a szövegmezőbe,
4. Válaszd ki az előadó nevét és fejezd be az ellenőrzési folyamatot!
Ennyi az egész. Tényleg.
Tervezd meg saját jelvényeidet és ikonjaidat!
Ha ezzel megvagy, gondolj a vizualitásra is! A 42 nyelven elérhető Apple Music jelvények és ikonok segítségével a hallgatók egyből felismernek téged és a zenédet. Remek eszközt jelentenek a dalaid népszerűsítésére a platformon belül – sőt, a marketingkommunikációd egyéb területein is használhatod őket, beleértve a közösségi oldalaidat, az általad használt egyéb alkalmazásokat, a webhelyedet vagy merch-eidet.
Megjegyzés: Mielőtt létrehoznál vagy közzétennél bármilyen hivatalos Apple-jelvényt és márkajelzést, feltétlenül tekintsd át az Apple Music Identity Guidelines-t, és győződj meg arról, hogy mindent az előírásoknak megfelelően teszel.
Ezt olvastad már? A grafika szerepe a zenei énmárka építésében
Készíts beágyazott lejátszót!
A beágyazott lejátszó lehetővé teszi az Apple Music felhasználók számára, hogy az interneten bárhol megtekinthessék, meghallgathassák a zenéidet.
Ez azt jelenti, hogy még azok a hallgatók is, akik nem regisztráltak az Apple Music szolgáltatásra, lejátszhatják a dalod 30 másodperces klipjét, megtekinthetik az albumod előnézetét vagy akár a számaid teljes skáláját tartalmazó lejátszási listát. Azok a hallgatók, akik regisztráltak az Apple Music szolgáltatásba, anélkül hallgathatják meg a számokat az Apple Music-ban, hogy el kellene hagyniuk webhelyedet.
A legjobb módja annak, hogy a hallgatókat közvetlenül egy dalhoz, albumhoz vagy lejátszási listához küldd, ha a hivatkozások automatikusan megnyílnak az Apple Music alkalmazásban mobiltelefonokon, digitális eszközökön.
Ezenkívül rövidített linkeket is létrehozhatsz, amelyeket elküldhetsz hírlevélben vagy publikálhatod azokat a közösségi felületeiden.
Építs követőbázist a platformon!
Szinkronizáld az összes közösségimédia-oldaladat az Apple Music-fiókoddal – ennek segítségével közvetlenül az Apple Music-profilodra irányíthatod a forgalmat.
Sőt! Lépj tovább egy lépéssel azáltal, hogy támogatod zenésztársaidat is. Kövesd, üdvözöld, említsd meg őket, amikor teheted.
Ez nemcsak abban segít, hogy hasonló gondolkodású, stílusú zenészek közösségét építsd ki az alkalmazáson belül, de valószínű, hogy azok, akiket támogattál, viszonozzák majd a törődést, így a saját rajongói hálózatod is bővülhet.
Ezt a cikket is ajánljuk figyelmedbe: Ezekre figyelj, ha szeretnéd felturbózni a social média oldalaidat!
Kerülj fel lejátszási listákra!
A Spotify-hoz hasonlóan az Apple Music lejátszási listáira való felkerülés nagyszerű promóciós technika az előadók számára.
A Spotify-tól eltérően azonban az Apple Music nyilvános lejátszási listáit az platform házon belüli szerkesztői csapata gondozza. De! Vannak dolgok, amikkel növelheted annak esélyét, hogy felkerülj egy nyilvános lejátszási listára.
Ilyenek például a profil igazolása, a követők számának növelése az Apple Musicon és azon kívül, valamint az együttműködések – ezek mind-mind segíthetik, hogy felkerülj a legjobb lejátszási listákra.
Következetesen tölts fel zenét!
Minél több dalt és albumot töltesz fel az Apple Music-ba, annál nagyobb az esélye, hogy jobban teljesítesz majd a platformon. Ha rendszeresen új zenéket publikálsz, akkor teszel róla, hogy ne vessz a feledés homályába. Maradj a rajongók zenei perifériájában és streamelési tereiben egy következetes ütemezés betartásával!
Ugyanakkor ügyelj arra, hogy mindig minőségi anyagokat tölts fel! Bár csábító lehet néha egy-két nem olyan jól sikerült zenét is közzétenni annak érdekében, hogy releváns maradj, ez azonban hosszú távon nem fog kifizetődni, és a rajongók hamar átlátnak majd a szitán. Minőség és koherencia – ezt tartsd szem előtt az ütemezés kialakításánál!
További inspirációra vágysz? Iratkozz fel hírlevelünkre és ne maradj le semmi fontosról a zenei marketing terén? Szeretnél még több koncertet adni? Regisztrálj a KoncertBooking.com-ra előadóként!
Forrás: dittomusic.com, kiemelt kép: shutterstock.com