Itt a Meta legújabb fejlesztése, az Instagram Threads
Az Instagram Threads a Meta/Instagram által életre hívott legújabb alkalmazás, amely egy írásos szövegalapú, beszélgetések generálására kifejlesztett platform. És hogy miért ekkora nagy szám ez most? Lássuk!
Mi is az az Instagram Threads?
Az Instagram Threads a Meta vadonatúj szöveges alkalmazása. A rivális Twitterhez (azóta: X - a szerk.) hasonlóan szövegalapú jellege megkönnyíti az emberek számára a gondolatok megosztását és a beszélgetések kezdeményezését különféle témákban. A Threads-en ugyanazokat a fiókokat követhetjük, mint az Instagramon, és azok a felhasználók, akik követnek minket, dönthetnek úgy, hogy követnek a Threads alkalmazásban is. A Threads továbbfejleszti a beszélgetéseket, hiszen a fényképek és a reels tartalmak megosztásán túl az írásos, szöveges kommunikációt helyezi fókuszba.
Más közösségi média platformoktól eltérően a főoldalon vegyesen szerepelnek az általunk követett fiókok posztjai, valamint olyan személyek bejegyzései, akiket nem követünk. Jelenleg nincs mód arra, hogy csak az általunk követett fiókok bejegyzéseit lássuk. De talán ez is a Threads egyik legfőbb erénye is, hiszen minél több embert követünk, annál „pontosabb” lesz az algoritmus, amikor más felhasználók tartalmait javasolja.
Ez is érdekelhet: Instagram Reels: így hozd ki a legtöbbet a funkcióból!
Egységben az erő
Az Instagram Threads egyik legfontosabb jellemzője, amely megkülönbözteti a többi platformtól, hogy a tervek szerint kompatibilis lesz az ActivityPubbal. Ez egy nyílt közösségi hálózati protokoll, amely a decentralizált hálózatokat támogatja, és a Web3 alapját képezi. A Meta alkalmazás ezért interoperábilis lesz más olyan alkalmazásokkal, amelyek támogatják az ActivityPub protokollt, mint például a WordPress és a Mastodon.
Az, hogy a Meta az ActivityPub fedélzetére lépett, nagy dolog, tekintve a közösségi média óriásként betöltött pozícióját. A Threads felhasználói interakcióba kerülhetnek más platformokkal, továbbá kapcsolatba léphetnek olyan emberekkel, akik nem Meta-tulajdonú platformokat használnak – ez egy gamechanger dolog, tekintettel arra, hogy a közösségi média platformok eddig mennyire elszigeteltek voltak. Igaz, ez főként a külföldi felhasználóknak releváns.
Hogyan regisztrálhatunk a Threads szolgáltatásra?
A Threads eléréséhez egyszerűen csak le kell tölteni az alkalmazást a Google Play vagy az App Store áruházból. Az app megnyitása után a rendszer felkér minket, hogy jelentkezzünk be Instagram adatainkkal, majd elkezdhetjük létrehozni a profilunkat. Ha nem akarunk egy teljesen új profil létrehozásával foglalkozni, importálhatjuk az adatainkat az Instagramból is.
Már csak annyi maradt hátra, hogy eldöntsük, hogy a profilunk nyilvános vagy privát, valamint, hogy szeretnénk-e követni azokat, akiket már követünk az Instagramon. Elég egyszerű, igaz?
Olvastad már? Robbantsd be a social médiát nyáron! - Tartalmak, amiket imád a közönség
A Threads olyan, mint a Twitter?
Mióta Elon Musk felvásárolta a Twittert, továbbá intézkedéseit heves viták övezik, a konkurens tech vállalatok sorra próbálják átvenni a szövegalapú közösségi média alkalmazások piacát, amelyet Elon platfomja ural jelenleg.
Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy miért regisztráljunk egy olyan felületre, amelyhez hasonló már létezik, minket mégsem hoz lázba?
A Threads a kezdetektől fogva nagyon hasonlít a Twitterre (vagyis X-re) – beleértve a reposztokat, a bejegyzések karakterkorlátját, a kedveléseket és a megjegyzéseket. Jelenleg azonban nem tudunk DM-et küldeni másoknak, és nincs mód arra, hogy csak a követett személyek bejegyzéseit lássuk a Threads feedünkben. Jelenleg nincsenek hirdetések sem, de a Meta még nem zárta be ezt az ajtót - természetesen. A Threads Meta-szabványos moderálást alkalmaz, ami azt jelenti, hogy szigorúbb, mint a Twitter, ha olyan dolgokról van szó, mint a gyűlöletbeszéd és így tovább.
A Threads egy érdekes alternatívát kínál a független művészek számára, akik egyszerűen, sallangmentesen, egy szöveges alkalmazáson keresztül szeretnének kapcsolatba lépni rajongóikkal. A Threads Amerikában nagyon jól indult nyáron, majd zuhant is egy óriásit. Ugyanakkor, ha a platform folyamatosan fejlődik és leküzdi a gyermekbetegségeit, potenciálisan értékes eszközzé válhat a követőkkel való kapcsolattartásban és közösségépítésben.
Kiemelt kép: Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images