Barion Pixel

KoncertBooking: A független zenészek Mekkája, avagy a Bandcamp és ami mögötte van

külföld - 2022.10.27

A független zenészek Mekkája, avagy a Bandcamp és ami mögötte van

Aki zenészként otthonosan mozog a digitális zenei színtéren, annak valószínűleg ismerősen cseng a Bandcamp online zenei piactér neve. A szolgáltatás 2008-ban indult azzal a céllal, hogy platformot biztosítson a független zenészeknek az értékesítésre. Honnan indult, hol tart most és mi a várható jövője a platformnak? Ebben a cikkben ezekre a kérdésekre keressük a válaszokat.

Mi az a Bandcamp?

Az online zenei piactérként működő Bandcamp egyik jellegzetessége, hogy a zenészek számára egy személyre szabható mikroweboldalt biztosít, ahová feltölthetik albumaikat, dalaikat. A szerzemények meghallgatása díjmentes, a letölthető tartalmak zenésztől függően lehetnek ingyenesek vagy fizetősek. Néhány esetben a vásárló több pénzt is felajánlhat, mint amennyit a feltöltő szabott ki. A Bandcamp bevételét ezen tranzakciók százalékos hányada adja.

Mondhatjuk, hogy a Bandcamp története egy alulról építkező sikersztori. Az alapító Ethan Diamond azzal a céllal hozta tető alá a platformot, hogy visszaadja az irányítást a zenészek és alkotók kezébe, egy könnyen használható, egyszerű platformot biztosítva számukra zenéik eladásához és a rajongókkal való interakcióhoz. 

Megalakulása óta a Bandcamp vitathatatlanul a független zenészek és kiadók egyik legfontosabb bevételi forrásának számít bizonyos körökben. Az, hogy a Bandcamp az utóbbi időkben új funkciókat vezetett be (pl. várólista funkció a streaming platformok mintájára), továbbá, hogy felvásárolta a vállalatot az Epic Games, azt mutatja, hogy a döntéshozók lépéseket tesznek azért, hogy felvehessék a versenyt a digitális zenei szintér uralkodóival. De képesek-e szembe szegülni a streaming hegemóniával anélkül, hogy elveszítenék azt a független szellemiséget, ami a kezdetekben relevánssá tette őket?

Bandcamp vs. Spotify

Természetesen ez a lassan kibontakozó sikertörténet elhalványul a 2006-ban Stockholmban alapított Spotify robbanásszerű felemelkedésével szemben. A zeneiparban az iTunes óta a legjelentősebb szeizmikus változás a Spotify, ami elképesztő számokkal operál.

Olvastad már? Trükkök a Spotify algortimusának befolyásolására

Ezzel együtt az elmúlt években a Spotify és versenytársai kritikusai egyre erőteljesebben hangoztatták a streamelésnek a zenészek jövedelmére gyakorolt ​​káros hatását…

A Bandcamppel ellentétben a Spotify-on a jogdíj mértékét nehéz pontosan megállapítani, hiszen ebben a modellben az előadói streamek száma és az összes streamelt dal aránya alapján fizetik a zenészeket – ez természetesen a nagyobb előadóknak sokkal nagyobb hasznot hoz, mint a kisebb, független produkcióknak. Nem beszélve arról, hogy a streamenkénti kifizetések a Spotify-on évek óta fokozatosan csökkennek. 

A Bandcamp ezzel szemben úgy tűnik, inkább az előadók pártját fogja: 2020 márciusában például új kezdeményezést vezetett be a COVID-19 világjárvány által érintett zenészek támogatására: minden hónap első péntekén 24 órára lemond részesedéséről.

A „Bandcamp Fridays” hatalmas sikert aratott, több mint 20 millió dollárt tettek közvetlenül a zenészek és kiadók zsebébe az első négy hónapban – mindenki meglepetésére.

Az ehhez hasonló kezdeményezések segítenek abban, hogy a Bandcamp elszívja az elkötelezett zenerajongókat a streaming óriásoktól. Ilyen például a glasgow-i DJ, rádiós műsorvezető és promóter, Mag is, aki 2020-ban lemondta Spotify-előfizetését. Ahogy ő mondta, már nagyon korán elkezdte használni, kb. 2009 óta volt a Spotify felhasználója, és azért mondta le az előfizetését, mert egy ideje már megkérdőjelezi azt a modellt, amit a Spotify képvisel, illetve a Bandcamp Fridays-t nagyon hasznos kezdeményezésnek tartja, ami valóban a zenészeknek, a zenészekről szól.

„Szerencsés vagyok, hogy megengedhetem magamnak, hogy zenét vásároljak, de tágabb értelemben azt gondolom, hogy az a gondolat, hogy az emberek havi 5-10 fontért hozzáférhessenek a zenetörténelem teljes spektrumához, szörnyű. Ez elkerülhetetlenül versenyfutást eredményez a zenészek között, miközben leértékeli munkájukat."

Kapcsolódó tartalom: Spotify & Shopify: így alakítsd át az előadói profilodat egy virtuális bolttá

Legyőzhető a streaming óriás? - Fotó: Unsplash

Miközben valóban lelkesítő történeteket hallhatunk, olvashatunk olyanoktól, akik elmondásuk szerint etikusabb döntést hoznak a zenefogyasztással kapcsolatban a Spotify elhagyásával, az adatok arra világítanak rá, hogy a Spotify prémium hallgatói bázisa 2015 óta évről-évre exponenciálisan emelkedik.

A legtöbb zenehallgató számára, az alkalmi fogyasztóktól az elkötelezett fanokig, a kényelem mindent visz. Mára hozzászoktak ahhoz, hogy a zene olyan széles választéka van a kezük ügyében, hogy nehéz elképzelni, hogy valaha is visszavágyjanak egy streamelés előtti világba.

Ez is érdekelhet: A streaming a zenerajongóknak jó, a szerzőknek kevésbé - állítja egy tanulmány

Úgy tűnik tehát, hogy a streamelés jött, látott, győzött és egy ideig még ünnepli győzelmét. Ezzel párhuzamosan a Bandcamp csapata keresi a módját, hogy hogyan fejlessze platformját a hallgatók számára, hogy még több zenerajongót csábítson el Spotify-tól. A közelmúltban bevezettek egy sor funkciót iPhone és Android alkalmazásaikba, amely lehetővé teszi a rajongók számára, hogy különböző albumokat és számokat streameljenek saját gyűjteményükből a korlátlan, megszakítás nélküli streamelés jegyében, offline letöltési lehetőségekkel és véletlenszerű lejátszási funkcióval. Ismerősek ezek a funkciók, igaz?

A közösségi oldalakon olvasható kommentekből az rajzolódik ki, hogy a zenerajongók szurkolnak a Bandcampnek, hogy megközelíthesse a Spotify piaci részesedését. Hogy ez így lesz, hogy ennek így kell-e lennie, az a jövő zenéje.

Az Epic Games vita és a Bandcamp jövője

Egy másik jele annak, hogy a Bandcamp növelni kívánja részesedését a digitális zenei környezetben, az volt, hogy a közelmúltban ellentmondásos módon eladták a vállalatot az Epic Games-nek, amely a népszerű Fortnite mögött áll, és amelynek havi 80 millió felhasználója van.

Ne maradj le erről sem: A streaming új generációja: Twitch zenészeknek

A Bandcamp gyorsan megnyugtatta a zenészeket és a hallgatókat, hogy ezzel semmi nem változott és nem is fog, minden marad a régiben a szolgáltatásukkal kapcsolatban.

A felhasználók azonban érthető módon gyanakodnak az eddig deklaráltan független, közösségközpontú vállalkozás eladása miatt – különös tekintettel arra, hogy a kínai multinacionális technológiai óriás, a Tencent 40%-os részesedéssel rendelkezik az Epic Games-ben, ami egyébként a világ egyik legértékesebb vállalata. Többek között a QQ és a WeChat nevű üzenetküldő szolgáltatásairól, valamint saját streaming szolgáltatásukról, a Tencent Musicról ismertek.

Sok zenész és kiadótulajdonos fél attól, hogy mit hoz a Bandcamp jövője a hatalomátvétel után. 

Végső soron a kívülálló szellemiség tette a Bandcampet a független zenészek és alkotók körében kedvelt platformmá – célja mindig is az volt, hogy közelebb hozza egymáshoz a zenészeket és közönségüket.

A platform azért rezonál a hallgatók igényeivel, mert a közösségre helyezi a hangsúlyt – és minden olyan gyors növekedésre tett kísérlet, amely a platformot az olyanokkal versenyeztetné, mint a Spotify és az Apple Music, valószínűleg felhígítaná vagy teljesen lerombolná ezt a szellemiséget. Lehet, hogy a változás kerekei már mozgásban vannak, de remélhetőleg a Bandcamp az elkövetkező években is létfontosságú mentőövet biztosít a zenészek és a kiadók számára, miközben ragaszkodik független szellemiségéhez.

Érdekelnek a 21. zeneipari folyamatok? Szeretnél többet megtudni a zenei marketing trendekről? Jó lenne még inkább képben lenni a magyar és nemzetközi hírekkel? Iratkozz fel hírlevelünkre és mi elkalauzolunk a zene világában!

Forrás: pirate.com, kiemelt kép: visionsrecordings.com

Hasonló cikkek

A kisebb tartalomgyártókat segíti a YouTube új funkciója, a Hype külföld - 2024.11.16
Mi a baj az Instagrammal? külföld - 2024.11.14
7 zenész, akik tarolnak a YouTube-on – Így érdemes plusz tartalmat generálni a platformon külföld - 2024.11.07
Hogyan segítheti a zenei menedzserek munkáját az AI? külföld - 2024.10.09
5 podcast, amit hallgatnod kell, ha érdekel a nemzetközi zenekiadás mibenléte külföld - 2024.10.05
5 technológiai trend, ami 2025-ben nagy hatással lesz a zeneiparra külföld - 2024.09.22
Hogyan kezdj bele a mesterséges intelligencia alkalmazásába zenészként? külföld - 2024.09.09
Nemcsak a zenében tehetségesek - a leggazdagabb női énekesek külföld - 2024.09.08
Női énekessel folytatja a Linkin Park külföld - 2024.09.06
A hip-hop ikonikus női alkotóit ünnepli egy nemrég nyílt kiállítás New Yorkban külföld - 2024.08.23
A legjobb alternatív zeneiskolák Európában - 1. rész külföld - 2024.08.08
Mit olvasnak a híres zenészek? 3. rész külföld - 2024.07.29
A legkülönlegesebb zenei alműfajok az elmúlt 25 évből – 2. rész külföld - 2024.07.28
Miért és hogyan fejleszd angol nyelvtudásod zenészként? külföld - 2024.07.16
Újít a TikTok: mostmár vízjel nélkül is letölthetők a videók külföld - 2024.07.11
Tudjuk, mit olvasol idén nyáron #3 - Ülj ki a stégre és vedd kezedbe a leginspirálóbb életrajzokat! külföld - 2024.07.10
A 10 legjobb zenei szerkesztő program 2024-ben külföld - 2024.06.30
Tanulj, fejlődj, inspirálódj – a legjobb szakmai podcastek hangszerekről, zenei felszerelésekről külföld - 2024.06.26
Az alkalmi zenehallgatóktól a szuperrajongókig: a Spotify közönségszegmensei külföld - 2024.06.23
Hogyan működik és miért jó a Google text-to-music generátora, a MusicFX? külföld - 2024.06.14
Inspiráló zenei dokumentumfilmek esős napokra külföld - 2024.06.12
Hogyan alakítja át az AI a Z generáció zenei ízlését? külföld - 2024.06.06
Így hackeld meg a YouTube Shorts algoritmusát külföld - 2024.05.12
Nincs esély arra, hogy a mesterséges intelligencia teljesen leváltsa a zenészeket, és ez jól is van így külföld - 2024.05.05
A TV zenéje: sorozatok, amiknek a hangzásvilágát is imádjuk (1. rész) külföld - 2024.05.03
Global Music Report: jelentős növekedést produkált a zeneipar, de vannak problematikus területek külföld - 2024.04.28
Furcsa zenei kollabok, amik végül kultikussá váltak külföld - 2024.04.24
Elkészült az első mesterséges intelligencia által generált zenei videó külföld - 2024.04.07
A világ legkülönlegesebb hangszerei #1 - kalandozás a meditatív hangzásvilágban külföld - 2024.03.30
Zene és divat #2 - A punkok stílusa külföld - 2024.03.23
Innovatív zenei startupok 2024-ben – fókuszban a digitalizáció és a mesterséges intelligencia külföld - 2024.03.20
A legjobb online platformok zenetanuláshoz #1 külföld - 2024.03.17
Városok, amelyek kihagyhatatlanok a zene szerelmeseinek #2 külföld - 2024.03.14
A jövő zenéje #3: Output Co-Producer Pack Generator külföld - 2024.03.11
Zene és fenntarthatóság #4 - Kinetikus táncparkettek külföld - 2024.03.10
Tudjuk, mit olvasol idén tavasszal - kedvenc gitározásról szóló könyveink (1. rész) külföld - 2024.03.02
A jövő zenéje #2: az 5 legjobb generatív AI chatbot, amelyet neked is ismerned kell külföld - 2024.02.25
A playlistek ereje: hogyan befolyásolják a lejátszási listák a streamelési számokat és az előadók sikerességét? külföld - 2024.02.23
Az Eagles zenekar kéziratainak illetéktelen birtoklása miatt kezdődött bűnper New Yorkban külföld - 2024.02.21
Zene és fenntarthatóság, 3. rész - környezettudatos fesztiválok Európában külföld - 2024.02.11
Grammy-díjak 2024: íme a nyertesek listája külföld - 2024.02.05
A leghasznosabb appok zenészeknek (5. rész) - együttműködést támogató felületek külföld - 2024.02.03
Mi az a YouTube Samples és miért jó neked, ha zenész vagy? külföld - 2024.01.24
Zenei hagyományok #2: a korai jazz New Orleans-ban külföld - 2024.01.21
Szabadjára engedett kreativitás, avagy a Morning Pages technika külföld - 2024.01.17
Zenei hagyományok #1: klubkultúra Berlinben külföld - 2024.01.10
Műfajok nyomában, 3: a K-pop külföld - 2024.01.07
Zene és fenntarthatóság #2: zenészek, akik aktívan tesznek a környezetvédelemért külföld - 2023.12.10
Érdekességek a zene világából #1 - Valóban a zene a közös nyelvünk? külföld - 2023.12.06
Tanulj, fejlődj, inspirálódj! #6 – Podcastek a zenei üzletágról külföld - 2023.12.04
Új funkciókat jelentett be a TikTok: megérkeztek az előadói profilok! külföld - 2023.12.01
Elhunyt Shane MacGowan, a Pogues frontembere külföld - 2023.12.01
Disney-dalokkal érkezik Magyarországra a The King's Singers külföld - 2023.11.29
Tudjuk, mit olvasol idén télen! - Kedvenc dobolásról szóló könyveink külföld - 2023.11.20
YouTube zenészeknek, 4. rész: a legjobb csatornák DJ-knek külföld - 2023.11.15
Zene és fenntarthatóság, 1. rész: The Climate Gig külföld - 2023.11.08
Loudly: zenekészítés generatív mesterséges intelligenciával külföld - 2023.11.06
Hat év után ismét magyar csillag a Rising Stars-ban külföld - 2023.11.02
Műfajok nyomában, 2. rész: a trap zene külföld - 2023.10.27
Európában tovább nőttek a beszedett jogdíjak 2022-ben külföld - 2023.10.26
Megváltozik a Spotify jogdíj modellje 2024-től külföld - 2023.10.26
Nemzetközi díjat nyert a Larry külföld - 2023.10.23
Slash és zenekara, a Myles Kennedy & The Conspirators jövőre Budapesten lép fel külföld - 2023.10.20
Konferenciák, showcase-ek 2024-ben, amelyekre megéri jelentkezni külföld - 2023.10.18
A zeneipar szuperhősei, a szuperrajongók külföld - 2023.10.15
Kiadták az Electronic supergroup legjobb dalait külföld - 2023.10.14
A leghasznosabb appok zenészeknek (4. rész) - dalszerző alkalmazások külföld - 2023.10.02
Dalszerzők napja a mesterséges intelligencia jegyében külföld - 2023.09.29
Tanulj, fejlődj, inspirálódj! #5 – Podcastek a dalírásról külföld - 2023.09.24
TuneCore tanulmány: a megkérdezett indie előadók 27%-a használt már mesterséges intelligenciára épülő zenei eszközöket külföld - 2023.09.22
Eltűnsz a teendők között? A legjobb projektmenedzsment applikációk zenészeknek külföld - 2023.09.10
Tanulj, fejlődj, inspirálódj #5 – a legjobb szakmai podcastek dobosok számára külföld - 2023.08.08
Tedd próbára magad! - Külföldi dalszerző versenyek, amelyekre érdemes jelentkezni külföld - 2023.08.02
Itt a Meta legújabb fejlesztése, az Instagram Threads külföld - 2023.07.17
Gumicukor hegy, Bob Hope imitátor, kiskacsák - furcsa backstage igények világsztároktól (1. rész) külföld - 2023.06.18
Műfajok nyomában, 1. rész: a világzene külföld - 2023.04.20
ChatGPT-4: a zeneipar forradalmasítása mesterséges intelligenciára épülő nyelvi modellekkel külföld - 2023.04.16
Szakmázásra fel! - A legjobb zenei konferenciák Európában 2023-ban külföld - 2023.04.03
A régi zenék jobbak, mint a maiak? (2. rész) külföld - 2023.03.22
Az Apple Music önálló alkalmazást készített a klasszikus zene kedvelőinek külföld - 2023.03.21
Beköszöntött a „robotzene” kora, avagy egyre inkább teret hódít a mesterséges intelligenciával történő zenekészítés külföld - 2023.03.18
Már majdnem megvagy az új lemezeddel? Így készíts/készíttess ütős albumborítót hozzá! külföld - 2023.02.27
Megérkezett a Spotify új funkciója, a mesterséges intellingecián alapuló DJ külföld - 2023.02.23
„Lennél a Valentinom?” – 9 power couple a modern zene világából külföld - 2023.02.10
Március 19-én zárul a kolozsvári Jazz in the Park fesztivál versenyére való jelentkezés! külföld - 2023.02.08
Harry Styles kapta az év albuma díjat, Beyoncé rekordot döntött külföld - 2023.02.06
Michael Jackson unokaöccse játssza a címszerepet a Michael című életrajzi filmben külföld - 2023.02.01
George Michael, Missy Elliott, a Joy Division/New Order is jelölt a Rock & Roll Hírességek Csarnokába külföld - 2023.02.01
Tanulj, fejlődj, inspirálódj! #4 – „Nők a zenében” podcastek külföld - 2023.01.31
YouTube zenészeknek, 3. rész: fókuszban a zenei marketing külföld - 2023.01.23
Francia jelentés: csalnak a streaming hallgatottsággal külföld - 2023.01.16
Ava Max új lemezt ad ki külföld - 2023.01.11
Zene és divat kapcsolata: a flapperektől a hippiken és a punkokon át a kevert stílusokig külföld - 2023.01.09
YouTube zenészeknek, 2. rész - Branding, kritika, edukáció külföld - 2023.01.04
Nem csak a gamerek Mekkája: Discord zenészeknek külföld - 2022.12.30
Az elektronikus zene legfőbb online piactere: a Beatport és ami mögötte van külföld - 2022.12.29
7 nélkülözhetetlen ingyenes alkalmazás útközbeni zenéléshez külföld - 2022.12.27
Mentálhigiéné a zeneiparban, 1. rész: Támogató szervezetek, platformok külföld - 2022.12.20
YouTube zenészeknek, 1. rész: a 7 legjobb csatorna dobtanuláshoz külföld - 2022.12.20
Vigyázz, kész, TikTok #3: live streaming a TikTokon – van értelme? külföld - 2022.12.14
Innováció a zsebedben – niche zenei mobilappok, amikre érdemes odafigyelni #1 külföld - 2022.12.07
Tanulj, fejlődj, inspirálódj! #3 – Gitárról szóló podcastek külföld - 2022.12.04
#SpotifyWrapped: 2022 legnépszerűbb dalai, előadói, podcastjai és trendjei külföld - 2022.12.01
A bolygó az egyetlen táncparkettünk – zenei rendezvények és a fenntarthatóság külföld - 2022.11.24
Rádió vs. streaming – a milleniálok inkább a streamingben hisznek! külföld - 2022.11.22
Vigyázz, kész, streaming – így maxold ki az Apple Music-ot! külföld - 2022.11.18
Több mint egymilliárd fiatal hallása van veszélyben külföld - 2022.11.17
Zenész/sorsok – a legnézettebb zenei témájú filmek (1. rész) külföld - 2022.11.14
Az Amazon lekörözi a Spotify-t és az Apple Musicot? külföld - 2022.11.12
Egy tanulmány szerint a nők még mindig alulreprezentáltak a globális zeneiparban külföld - 2022.10.14
Új filmzenei albuma jelenik meg az Oscar-díjas Hans Zimmernek külföld - 2022.10.10
Hogyan használd a Redditet rajongótáborod növelésére? Mondjuk! külföld - 2022.10.07
Itt az új social média-őrület, a BeReal! Ismerd meg és használd ki a benne rejlő lehetőségeket! külföld - 2022.09.28
Tanulj, fejlődj, inspirálódj – a legjobb szakmai podcastek zenészek számára #2 külföld - 2022.09.02
Spotify & Shopify: így alakítsd át az előadói profilodat egy virtuális bolttá külföld - 2022.07.26
Tudjuk, mit olvasol idén nyáron #2 – 2022 eddigi legjobb zenei könyvei külföld - 2022.07.25
Lehetsz-e digitális nomád zenei producerként? Spoiler: IGEN! Mutatjuk, hogyan! külföld - 2022.07.20
Városok, amelyek kihagyhatatlanok a zene szerelmeseinek külföld - 2022.07.18
Cél: a világot jelentő deszkák, avagy tippek a nemzetközi zenei karrier felépítéséhez külföld - 2022.07.04
Tudjuk, mit olvasol idén nyáron – kedvenc zenei szakkönyveink külföld - 2022.06.15
A rap rövid története + 4 dolog, amit kerülj el (kezdő) rapperként külföld - 2022.06.13
Tanulj, fejlődj, inspirálódj – a legjobb szakmai podcastek zenészek számára külföld - 2022.06.08
Patreon zenészeknek - a jutalmak (2. rész) külföld - 2022.05.13
Mit olvasnak a híres zenészek? 1. rész külföld - 2022.05.11
Nem csak a 20 éveseké világ – előadók, akik 30-on túl lettek sikeresek külföld - 2022.04.27
A leghasznosabb appok zenészeknek (1. rész) külföld - 2022.03.28
#RiotGirls, avagy nők, akik megváltoztatták a zeneipart külföld - 2022.03.08
AR és VR technológia a zenében - ez lenne a jövő? külföld - 2022.02.15
NFT-k: egy új világ küszöbén állunk? külföld - 2022.01.19
Trükkök a Spotify algortimusának befolyásolására külföld - 2021.12.14
Ügyelj a biztonságra, avagy tippek rendezvényszervezőknek! külföld - 2021.11.09
A legkülönlegesebb zenei alműfajok az elmúlt 25 évből – 1. rész külföld - 2021.10.20
Jövőre Budapesten koncertezik a Red Hot Chilli Peppers! külföld - 2021.10.13
A 9 legjobb fülmonitor 2021-ben külföld - 2021.03.10
Less be a világsztárok luxusturnébuszába! külföld - 2021.03.03

Keretbeli felugró ablak(ok)

Időtúllépés

Időtúllépés

Kereséseinek száma meghaladta
az öt lehetőséget,
A további böngészéshez lépjen be
vagy regisztráljon itt!

Típus

Típus

Regisztráció

Belépés

Regisztráció

Regisztráció

Az oldal használata regisztrációhoz kötött.

Szociális

Regisztráljon az alábbi lehetőségek egyikével

vagy

Regisztráció

A név megadása kötelező.
Az e-mail cím megadása kötelező.
A telefonszám megadása kötelező.
A jelszó megadása kötelező.
Az adatkezelési irányelvek elfogadása kötelező
A felhasználási feltétek elfogadása kötelező.
A KoncertBooking vízjeles cover fotó használata kötelező.
Van már profilod? Jelentkezz be!

Elfelejtett jelszó

Elfelejtett jelszó

Amennyiben elfelejtette jelszavát, az alábbi mező kitöltésével, e-mail címének megadásával igényelhet újat.

Elfelejtett jelszó

Kérjük írja be a felhasználójához tartozó email címét.
Nincs még profilod? Regisztrálj itt!

Amennyiben nem kapta meg az aktiváló emailt, az alábbi mező kitöltésével, e-mail címének megadásával igényelhet újat.

Aktiváló email újraküldése

Amennyiben nem kapta meg az aktiváló emailt, az alábbi mező kitöltésével, e-mail címének megadásával igényelhet újat.

Aktiváló email újraküldése

Kérjük írja be a felhasználójához tartozó email címét.
Nincs még profilod? Regisztrálj itt!

Jelszó megújítása

Jelszó megújítása

Ha elfelejtette a jelszavát, küldünk Önnek egy linket, amivel létrehozhat egy új jelszót, és visszajuthat a fiókjába.

Jelszó megújítása

Kérjük írja be új jelszavát.
Kérjük írja be új jelszavát mégegyszer.

Figyelem!

Figyelem!

A funkció használatához kérjük lépjen be
vagy regisztráljon itt!

Meghívó küldése

Elfelejtett jelszó

Siker!

Siker!

Figyelem!

Figyelem!

Kiemelt nap!

Kiemelt nap!

A listában szereplő árak eltérhetnek! Kérem kérjen a chaten felvilágosítást!

Figyelem!

Figyelem!

Éjfél utáni fellépések esetén a helyes keresési dátum az újonnan induló nap dátuma. Pl. Egy szombaton kezdődő klub fellépés éjfél utáni időpontja vasárnap 01:00 kor keresendő!

Kiemelt nap!

Kiemelt nap!

A listában szereplő árak eltérhetnek! Kérem kérjen a chaten felvilágosítást!

Figyelem!

Éjfél utáni fellépések esetén a helyes keresési dátum az újonnan induló nap dátuma. Pl. Egy szombaton kezdődő klub fellépés éjfél utáni időpontja vasárnap 01:00 kor keresendő!

Figyelem!

Figyelem!

Az aktivációs linked érvényessége lejárt! A Belépés/Aktiváló email újraküldése menüpontból kérhetsz újat.

Keresés mentése

Keresés mentése

Keresését hozzáadhatja a naptárához, így az eseményben lévő linket megnyitva mindig friss találatokat kaphat.

Kiemelt nap!

Előadói lista küldése

Hibás emailcím!
Nincsenek előadók kiválasztva

Ajánlat küldése

Ajánlat küldése

Hibás emailcím!

Listázó linkjének küldése

Listázó linkjének küldése

Hibás emailcím!
Név megadása kötelező!
Bezárás