Facebook marketing zenészeknek #1 - A retargeting
Mindig csak az új követők, új rajongók megcélzása jár a fejedben? Mi lenne, ha kipróbálnád a már meglévő közösségedet aktivizálni, vagy azokkal felvenni valamilyen formában a kapcsolatot újra, akik már egyszer bizalmat szavaztak neked? Hm, nem is hülyeség, ugye?
Logikusan hangzik ugyanis, hogy akinek már egyszer tetszett a zenéd, feliratkozott hírleveledre vagy követ a közösségi médiában, az a továbbiakban is nyitott lesz a tartalmaidra. Érdemes tehát velük, a retargetinngel és a hasonmás célcsoportokkal is számolni, amikor a marketingstratégiádat tervezed. Oké, de hogyan?
Érd el azokat, akiknek tetszik a Facebook oldalad!
Korábban magától értetődő volt, hogy ha valaki lájkolja/beköveti az oldaladat, és te aztán közzéteszel egy frissítést, akkor azt a lájkoló egyből láthatja anélkül, hogy ez egy forintodba is kerülne. Sajnos ezek az idők már rég elmúltak.
Ezért érdemes néha azoknak az embereknek indítani hirdetést, akik ott vannak az oldalad lájkolói között, máskülönben lehet, hogy nem is jön velük szembe a tartalmad.
Mit posztoljak? – 10 tartalom javaslat zenészek számára
Érd el azokat, akik valamilyen műveletet végeztek weboldaladon!
Ha telepíted a Facebook-képpont (de inkább a Facebook Conversion API-t) a webhelyedre (akár webmestered segítségével), az lehetővé teszi, hogy minden Facebook-felhasználót elérj, aki az általad megadott időtartamban (akár 180 napig visszamenőleg) meglátogatta weboldaladat vagy valamilyen webhelyeseményt végzett – akár hallottál már róluk, akár nem.
Vagyis, az egyéni közönség funkció lehetővé teszi, hogy külön célcsoportot hozz létre azokból az emberekből, akik webhelyed bizonyos oldalait látogatták meg, ezáltal céltól függetlenül még több megrendelésed, jegyfoglalásod stb. lehet.
Érd el az e-mail listádon szereplőket!
Már van egy e-mail listád a potenciális partnerekről és rajongókról, és tudod, hogyan érheted el őket közvetlenül e-mailen keresztül – vagyis mi a fenéért fizetnél azért, hogy hirdethessen nekik a Facebookon?
Már mondjuk is:
Egyrészt, az emberek megannyi hírlevelet kapnak egy nap, és nem mindig reagálnak arra, amit látnak, ezértm ha több felületen találkoznak azzal, amit közölni szeretnél, az hasznos lehet.
Másrészt az emberek feltehetőleg más mindsetben vannak, amikor a Facebookon görgetnek, mint amikor a postafiókjukat ellenőrzik. Előfordulhat, hogy fogékonyabbak az üzenetedre, ha azt más, nekik tetsző dologgal együtt látják, különösen akkor, ha a hirdetésed lebilincselő, humoros vagy valamilyen más okból értékes számukra.
Harmadrészt lehet, hogy a hírleveled a spam mappába került és eleve nem is találkozott vele a listádon szereplő személy.
Networking a zene világában - Tippek #1
Hozz létre hasonmás célközönséget!
A hasonmás célközönség segítségével hirdetéseiddel olyan új embereket érhetsz el, akiket vélhetően érdekelne a zenéd, ugyanis tulajdonságaikat tekintve hasonlítanak a meglévő követőidre, feliratkozóidra, weboldal látogatóidra.
Hogy hogyan működik mindez?
A hasonmás célközönség egy általad választott egyéni célközönséget használ forrásként. A létrehozásához a rendszer a forrásközönséged demográfiai jellemzői, érdeklődési körei és viselkedése alapján hasonló tulajdonságokkal rendelkező új embereket keres.
Hasonmás célközönség létrehozásánál százalékban kifejezett tartományként megadhatod, mennyire hasonlítson az új célközönséged a forrásközönségedre. A választott méret a céljaidtól függ. Kisebb százalékos értékkel szűkebb, de a forrásközönségre jobban hasonlító célközönséget kapsz, magasabb százalékos értékkel viszont nagyobb, szélesebb célközönséget tudsz kialakítani.
Általában 1000-5000 fős forrásközönségből érdemes kiindulni. Ugyanakkor a célközönséged minősége is számít. Például a céljaidtól függően jobb eredményeket érhetsz el, ha csak a legjobb ügyfeleidből alakítasz ki célközönséget.
Te kipróbáltad már az egyéni és hasonmás célközönségeknek való hirdetést Facebookon? Mit tapasztaltál?
Kiemelt kép: Unsplash, forrás: Meta Üzleti Súgóközpont