Hogyan segíthet a manifesztáció abban, hogy rátalálj a legjobb önmagadra 2023-ban?
Hallottál már a manifesztációról? Ahogy Roxie Nafousi önfejlesztő coach, író és inspirációs előadó tartja, a manifesztáció „az a képesség, hogy elménk erejét használjuk a valóság megváltoztatására és megteremtésére”. Úgy gondoltuk, hogy zenészként neked is érdemes lehet közelebbről megismerni ezt a gyakorlatot – veszíteni valód nincs.
Roxie Nafousi közvetlenül a világjárvány előtt tartotta meg első manifesztációs workshopját, amelyen 100 ember vett részt. Egy évvel később 700 embert látott vendégül egy webináriumon. Szerinte az érdeklődés növekedésének hátterében az állt, hogy az embereknek nem maradt mankójuk, bizonytalanság lett úrrá rajtuk, majd a manifesztáció segített nekik.
Debütáló könyve, a Manifest, amely 2022 januárjában jelent meg, hamar az öngondoskodási kultúra megkerülhetetlen olvasmányává vált. Most, egy évvel később kiadta a Manifest: Dive Deepert, amelynek célja, hogy a manifesztációs gyakorlatok magasabb szintjén is támogatást nyújtson.
Második könyvében meghallgatta az első könyve után kapott kérdéseket, és válaszolt rájuk. „Amit nagyon szeretek ebben a könyvben, az az, hogy több, mint egy könyv; sok önfeltáró gyakorlatot tettem bele, amelyeket a múltban az ügyfeleimnél használtam, így ez könyv és munkafüzet is egyben." – tette hozzá.
Kapcsolódó tartalom: 8 tuti módszer a (zenei) kiégés ellen
Mit jelent valójában a manifesztáció?
Tehát, ahogy a bevezetőben is írtuk, a manifesztáció az a képesség, hogy elménk erejét használjuk a valóság megváltoztatására és megteremtésére. A műhelymunkáiban és a Manifestben Roxie Nafousi hét lépésben csúcsosította ki a gyakorlatról szerzett tanulságait.
Gyakori tévhit, hogy mindez csupán a vizualizációról szól, de ez csak az egyik aspektusa. „A manifesztáció nem arról szól, hogy elképzeled, amit akarsz, és vársz, hogy megtörténjen. A manifesztáció középpontjában az önértékelés áll.” – véli a szakember. Azt manifesztálod, amiről úgy gondolod, hogy megérdemled. Az önszeretet képességével a középpontban saját magadnak kell kidolgoznni a módokat ahhoz, hogy elérhesd, amit akarsz.
Alacsony és magas rezgési energiájú érzelmek
Az egyik módja a manifesztációnak a hála gyakorlata. „A hála érzése magas rezgésfrekvenciás állapotba helyez” – magyarázta a szerző, utalva arra a kvantumfizikai elméletre, amely szerint „olyan energiát vonzunk magunkhoz, mint amilyet kibocsátunk”. Az alacsony energiájú érzelmek (gondoljunk csak a félelemre, haragra, szégyenre, frusztrációra) valójában megakadályozhatják, hogy megszerezd azt, amit szeretnél. Ezzel szemben a kutatók úgy gondolják, hogy az öröm, a béke és az elfogadás magas rezgésűek, és a fentiek ellenkezőjére képesek: támogatnak céljaid elérésében.
E tézis alapján az alacsony frekvenciájú érzelmek magasakká változtathatók. Vegyük például az irigységet, amit a közösségi média által felerősített összehasonlítási kultúránk táplál. Roxie Nafousi hét lépése egyikének címe az, hogy Fordítsd az irigységet inspirációvá! – ez mások felemelésének gondolatáról szól.
Ugyanis komoly akadályt jelenthet céljaid elérésében az, hogy összehasonlítod magadat másokkal, és irigykedsz – akár szakmailag, akár emberileg. Az irigység azt üzeni neked, hogy ha valaki másnak van valamije, akkor te azt nem kaphatod meg, mert nincs elég belőle. A „hiány” helyére lépsz, amit aztán magadhoz vonzol. A kulcs inkább az, hogy inspirálódj mások sikeréből, és gondolkozz a bőség síkján! „Ha ők megkaphatják, akkor én is megkaphatom” – ez erőt ad majd számodra.
Ezt olvastad már? Számodra mit jelent a siker?
Hogyan kezdj neki?
Tudd az értékedet! Mielőtt megpróbálnád megvalósítani az álmaidat, a manifesztáció azzal kezdődik, hogy tudatosítod, méltó vagy a változásra, a jóra, a sikerre stb. „Dolgozz a régi sebek begyógyításán önszeretettel és annak felismerésével, hogy megérdemled azt a bőséget, amit az univerzum kínál.” – tanácsolja a coach.
Ha úgy érzed, segíthet, akkor vezess naplót, hogy dokumentáld saját utazásodat!
Készíts „vision board”-ot! Céljaid vizuális megjelenítése segíthet megvilágosodni arról, hogy milyen életet, karriert szeretnél elérni. Álmodj nagyot! A szakember szerint fontos, hogy ezen a ponton már ne korlátozd magad csak azért, mert azt hiszed, hogy te úgysem érheted el ezt vagy azt.
A személyes vision boardod lehet olyan, akár az Instagram feeded – képek, idézetek sora arról, hogy mi mindent szeretnél megvalósítani.
Dolgozz, dolgozz, dolgozz! Mindez mit sem ér, ha nem teszed bele a kellő munkát és nem vagy proaktív – az erőfeszítéseket semmi sem helyettesítheti. Amennyire vizualizálnod kell, hogy mit szeretnél – mondjuk egy új lehetőséget, például egy külföldi show-t –, annyira kell érte keményen dolgoznod. Légy bátor, lépj ki a komfortzónádból, közben pedig tedd bele a melót is!
Legyen hited akkor is, ha rosszra fordulnak a dolgok! A már említett hét lépés közül egy másik az univerzum tesztjeinek legyőzéséről szól. „A manifesztáció nem varázslat! Varázslatos érzést kelthet benned, mert olyan, mintha csodák történnének körülötted, de ez is az élet része, ami tökéletlenséggel jár.” - tartja a szerző.
Ahelyett, hogy kudarcot éreznél, amikor valami nem úgy sikerül, ahogy szeretted volna, próbálj meg optimista maradni! Így később, ahogy Roxie Naofusi vallja, „könnyebben tudsz megbirkózni az elutasítással vagy valami olyan dologgal, ami nem sikerült, mert tudod, hogy még mindig a helyes úton jársz, és ezt a rugalmasság növelésére használhatod”.
Erről se maradj le: A dallamok éltető ereje: a zeneterápia és ami mögötte van
Ha szeretnél még több koncertet adni 2023-ban, tedd meg az első lépést és regisztrálj előadóként a KoncertBooking.com-ra! Közben pedig további hasznos, inspiráló tartalommal várunk szakmai blogunkon.