Ha ezek igazak rád, menedzserre van szükséged!
Tapasztalataink szerint sok olyan eset van, amikor a zenészek szerződést kötnek a menedzseri csapatokkal vagy szabadúszó menedzsert bérelnek fel azelőtt, mielőtt valóban készen állnának erre. Nehéz pontosan meghatározni, hogy mikor áll készen egy produkció a menedzsmentre, azonban az alábbi cikkben taglalt jelek árulkodóak lehetnek!
Rengeteg a felkérésed, de nincs szabadidőd
Tegyük fel, hogy olyan szerencsés helyzetben vagy, hogy már gondot okoz a próbák, a dalírás, a felvételek és az élő fellépések közti egyensúly megtartása. Mindezek miatt állandóan elfoglalt vagy, de talán még nem tudod, hogyan érdemes priorizálni.
Ebben az esetben jól jöhet egy menedzser alkalmazása, aki segít stratégiát kialakítani és megszervezni a dolgos hétköznapokat annak érdekében, hogy az idődet a lehető leghatékonyabban használd ki. Sőt, egy jó menedzser fogja a gyeplőt is helyetted, hiszen lehet, hogy te is hajlamos vagy arra, hogy túlvállald magad.
Sok-sok pozitív visszajelzéseket kapsz a zenédre, de nem éred el a következő szintet
Kezdetben mindenkinek lejátszod a zenédet: anyukádnak, barátainak, anyukád barátainak, kollégáinak stb. A végeredmény? Természetesen mindannyian szeretik. Ezután elkezdesz többet fellépni, turnéznol egy kicsit, csinálsz néhány menő show-t itt-ott, és általában pozitív visszajelzéseket kapsz. Ezen a ponton azonban érdemes észben tartani, hogy a vélemények megosztóak is lehetnek. Például rengeteg iparági szakember utasította vissza anno Katy Perryt vagy Billie Eilish-t, de ha van benned spiritusz, kitartás, tehetség és egyedi tudsz lenni valamiben, akkor előbb-utóbb a vélemények zöme elismerő lesz.
Ha eléred ezt a szintet, akkor valószínűleg készen állsz arra, hogy a karrieredet a következő szintre emeld. De mit is jelent ez? Bár a haladás mindenkinél másképp néz ki attól függően, hogy éppen hol tart és mik a céljai, egy menedzser minden bizonnyal képes lesz segíteni a következő lépések megtételében.
Aktív a követőtáborod a közösségi médiában, de nem tudsz vele mit kezdeni
Nézzünk szembe a tényekkel! A közösségi média óriási szerepet játszik abban, hogy a zenészek és a zenei projektek hogyan szereznek maguknak nevet a digitális korban. A nyüzsgő közösségi média jelenlét nemcsak a további fanokat, együttműködő partnereket, foglalási ügynököket vonzza, hanem a menedzsereket is.
Ne feledd, a menedzsment szempontjából egy projekt aláírása befektetés! Te beléjük fektetsz, ahogy ők is invesztálnak: az idejüket, energiájukat, a hírnevüket stb. Ha már elkezdted a közösségépítést a social mediában, és folyamatos növekedést tudsz felmutatni, akkor nagyobb esélyed van arra, hogy felfigyel rád egy kiváló szakember, aki még inkább előnyödre fordíthatja az élénk közösségi média jelenlétet.
Jól teljesítesz a streaming csatornákon, de bizalmatlan vagy
Megvan az első milliós streaminged a Spotify-on? Gratulálunk! Készülj fel arra ezután, hogy automatikusan megkeresnek idegenek, akik szeretnének veled együttműködni. Ezeket érdemes fenntartásokkal kezelni!
Ugyanakkor lehet, hogy néhánnyal igenis kell, hogy foglalkozz. Aha, de hogyan szűrd ki a komoly megkereséseket? Tudod, hogy ki fogja tudni, hogy melyik érdemel figyelmet? A menedzsered. Kiszűri a spameket, felteszi a megfelelő kérdéseket, növeli az értékedet, stratégiát alkot stb.
Sikeres vagy, de nem vagy biztos a következő lépésekben
Eddig mindent jól csináltál egyedül, de elérkeztél a siker bizonyos pontjához, és most nem tudod, mit kellene tenned, hogy karriered új fordulatot vegyen.
Persze, az albumok rögzítése és a koncertezés tök jó bulik, de van még ennél több, amit tehetsz annak érdekében, hogy még többen megismerjenek és fejleszthesd tudásodat? Talán itt az ideje, hogy fontolóra vedd külső segítség igénybevételét. Egy menedzser segít a lehetőségek kidolgozásában, és olyan döntéseket hoz, amelyek tiszteletben tartják zenei projekted küldetését. Megismertet kiadókkal, intézi fellépéseidet a fizikai térben vagy akár a Koncertbookingon, kapcsolatot tart a sajtóval stb.
Eddig elvoltál egyedül, de találkoztál egy szakemberrel
Előfordul, hogy valaki a szakmai kapcsolataid közül, aki úgy érzed, elkötelezetten képviselne téged, egyszer csak felbukkan, vagy véletlenszerűen összefutsz egy addig nem ismert menedzserrel egy bárban. Ezt veheted akár intő jelnek is, ha úgy érzed, valami hiányzik a zenei karrieredből!
Hogy mi alapján válassz menedzsert, az sok tényezőtől függ és egyénenként eltérő. Mi azt tanácsoljuk, hogy ne rohanj! Lehet, hogy nem az első lesz a befutó, de végül úgyis megtalálod az igazit.
Addig is, töltsd le a Koncertbooking mobilapplikációját és részesülj a 21. századi, digitális koncertszervezés előnyeiből te is!
Kiemelt kép: Unsplash, forrás: bandzoogle.com