Itt az ideje, hogy kihasználd a LinkedInben rejlő lehetőségeket!
A LinkedIn egy karrierépítésre, edukációra és a kapcsolati háló bővítésére szolgáló közösségi oldal, viszont a zenészek körében erősen kihasználatlan. De milyen előnyei vannak ennek a felületnek és milyen stratégia mentén érdemes menedzselni a profilod? Már mondjuk is.
Kezdjük azzal, hogy egyáltalán miért jó, ha megpróbálod kihasználni a LinkedInben rejlő lehetőségeket! A platform használatának több előnye is van:
· Hozzáférést ad a foglalási ügynökök, kiadók, menedzserek, érdekképviseletek, tehetségkutatók, szponzorok, támogatók stb. elérhetőségéhez
· Lehetőséget teremt kapcsolatteremtésre a zeneiparban közvetlenül érintett emberekkel
· A LinkedIn segít összekötni más zenészekkel, zenekarokkal
· Platformot szolgáltat olyan csoportokhoz, amelyekben választ kaphatsz felmerülő szakmai kérdéseidre, tanácsokat kérhetsz és adhatsz
· További felületet ad zenéid és szolgáltatásaid más célcsoporthoz való eljuttatására, szakmai elismeréseid publikálására
Kapcsolódó tartalom: Hogyan segíthetnek a mikrocélok a karrierépítésben?
Hogyan használd ki a legokosabban a LinkedIn előnyeit?
Interaktivitás: Vegyél részt a csoportokban zajló párbeszédekben, légy interaktív, ne csak promóciós felületként használd a LinkedInt. Ha lehetőséged van rá, publikálj te is hasznos tartalmakat! Mindez segít a kapcsolatépítésben és jó színben tűntet fel a szakma előtt.
Az énmárkád építése: A Linkedin-profilod része a „márkádnak”, illetve annak a képnek, ami az emberek fejében kialakul rólad és a zenédről, karrieredről. Ehhez mérten gondold át a LinkedInen való kommunikációt és hálózatépítést!
Specializálódás: Tűnj ki a tömegből azáltal, hogy egyedi betekintést nyújtasz a követőidnek, különösen olyan dolgokról, amelyek kapcsán speciális tudással, tapasztalatokkal rendelkezel!
Tudtad? A Facebook oldalakhoz hasonlóan a céges LinkedIn oldal is közzé tehet szolgáltatásokat, tartalmazhat márkára utaló információka és elérhetőségi információkat. Ezenkívül a zenekar tagjai mind alkalmazottként köthetők a fiókhoz.
De milyen stratégia mentén érdemes létrehozni és menedzselni a LinkedIn oldaladat? Nézzük!
Hozz létre céges profilt!
Ha már van személyes fiókod, létrehozhatsz egy céges oldalt úgy, hogy munkáltatódként vagy cégedként tünteted fel a zenekart. A cégoldalon lehetőség nyílik egyedi grafikák (banner, logó stb.) használatára, továbbá van egy „Rólunk” és egy „Termékek” rész is, ahol információkat adhatsz meg a zenekarod által kínált szolgáltatásokról (pl. koncertek). Mindezen funkciók természetesen egyéni előadóknak is elérhetők.
Zenei életrajzot írnál? Akkor ezekre mindenképpen figyelj oda!
Adj meg projekteket a profilodban!
Ha van LinkedIned, akkor már biztos tudod, hogy a profilodban lehetőség van speciális projektek megadására. A zenekar eredményeinek felsorolása mindenképpen hasznos, de a „projektek” szekciónak vannak plusz előnyei is. Minden projektet rövid leírással láthatsz el, a projektben érintett többi tag megjelölésével, valamint link hozzáadásával. A projekt más tagokkal való összekapcsolása lehetővé teszi, hogy a többiek profilján is megjelenj, ez pedig segíthet új emberekkel kapcsolatba lépni és növeli a projekt láthatóságát.
Hogy miket érdemes feltüntetni a projekteknél? Például albumokat, EP-ket, fontosabb körutakat, turnékat, zenei videókat, szponzorációkat vagy partnerségeket stb.
Ez is érdekelhet: Saját weboldalt szeretnél? Ezekre figyelj!
Légy aktív a LinkedIn csoportokban!
Ahogy már fentebb is érintettük, a LinkedIn-csoportok használata által nagyobb figyelmet generálhatsz profilodnak, kapcsolatokat létesíthetsz és befolyást szerezhetsz a szakterületeden.
A LinkedIn-csoporthoz való csatlakozáshoz csak használd a keresősávot az oldal tetején, és írj be kulcsszavakat, például: „zeneipar”, „zenei szponzorálás”, „független zene”, „koncertszervezés”, „koncertfoglalás”, „zenei promóterek” stb. Egyes csoportok nyitottak, lehetővé téve az azonnali csatlakozást, de vannak, ahová csak jóváhagyással lehet belépni. Próbálj csatlakozni több, számodra releváns csoporthoz is! Ezután kezdj el rendszeresen posztolni – publikálj egy megválaszolandó vagy megvitatásra váró kérdést, válaszolj mások felvetéseire, ossz meg hasznos cikkeket! Fontos, hogy aktív maradj, így sok értékes kapcsolatra tehetsz szert, illetve naprakész maradhatsz a téged leginkább érintő szakmai kérdések terén.
Kövess inspiráló véleményvezéreket, szakmai gurukat!
A LinkedIn lehetővé teszi azoknak az influencereknek a követését, akik saját területükön nagy befolyással bírnak. Bejegyzéseik közül sok olyan tartalommal rendelkezik, amelyet érdemes megosztani saját közönségeddel is, illetve neked is folyamatos inspirációval láthatnak el.
Ha tetszett ez a bejegyzés, kérünk, oszd meg te is szakmai közösségeddel, ha pedig még több inspiráló cikkre vágysz, böngészd blogunkat!
Forrás: hypebot.com, kiemelt kép: digitalnatives.be