Barion Pixel

KoncertBooking: „Szerintem a blues soha nem fog eltűnni” – Szabó Tamással, a Mojo zenekar egyik alapítójával beszélgettünk

belföld - 2024.08.13

„Szerintem a blues soha nem fog eltűnni” – Szabó Tamással, a Mojo zenekar egyik alapítójával beszélgettünk

Szabó Tamás évtizedek óta megkerülhetetlen képviselője a blues műfajnak, továbbá az egyik legismertebb hazai szájharmonikás. A többek között eMeRTon- és Artisjus-díjas zenész a Mojo nevű formációjával a blues zene sokszínű árnyalatait szólaltatja meg, miközben nemzetközi turnékon vesz részt és igyekszik folyamatosan nyitni a fúziós irányok felé. Tamást többek között a Mojo megalakulásáról, különleges koncertjeikről, a hazai blues jellegzetességeiről és a jövőről kérdeztük.

Hogyan indult a Mojo története, mi inspirálta a zenekar megalakulását?

2010 körül ismerkedtünk meg. Akkor nekem nem volt állandó, rendszeresen koncertező zenekarom, mivel korábbi formációim, mint a Palermo Boogie Gang vagy a Spo-Dee-O-Dee (Little G. Weevil, Frenk, Varga Laca, Nemes Zoltán) addigra feloszlottak. Akkoriban inkább csak vendéglátóztam, illetve Fekete Jenő barátommal duózgattunk, mondhatni, csapongtunk az éjszakában, egyik pubból a másikba jártunk. Egyszer láttam Horváth Jánost és Honfi Imre Olivért a „híres” HoHo Band nevű formációjukkal a Picasso Pointban játszani, és nagyon megtetszett, ahogy muzsikáltak. Főleg az fogott meg, ahogyan átdolgozták az ismert blues dalokat, és ahogyan közösen megszólaltak. Igazán jó volt látni, hogy noha fiatalabbak nálam, őket is pont az a blues-os világ érdekli, mint engem. Aztán János egyszer elhívott egyszer sessionözni, ami jól sikerült. A koncertet követően szép lassan kialakult a zenekar hármas alapmagja. Sokáig, 3-4 évig szinte csak hármasban koncerteztünk Mojo Workings néven.

Az első lemezünket is trió felállásban készítettük, ami 2012-ben jött ki Back in the Day címen. 2014 körül két taggal bővült ki a csapat. Pengő Csaba nagybőgős és basszusgitáros, illetve Mezőfi „Fifi” István dobos csatlakozott a trióhoz. Így öten készítettük el a következő 4 albumunkat. 2018-ban szimpla Mojora változtattuk a nevünket. Ez a zenekari formáció egészen 2023-ig tartott. 2024-ben két új tag váltotta le Csabit és Fifit. Egyikük Mazura János, aki tubán hozza a basszus funkciókat, másik új tagunk pedig Blaskó György, aki dobol. Az idei nyári koncerteket már a megváltozott felállásban játszottuk, illetve játsszuk, ami egyben azt is jelenti, hogy egy kicsit megváltozik a zenekar zenei hangképe és profilja. 

Mojo Workings (fotó: Mátyási Gábor)

Mikor, hogyan érintett meg először a zene?

Már nagyon fiatalon érdeklődtem a zene iránt, noha én eredetileg rajzos, grafikusi pályára készültem. Rengeteg kiállítást néztem meg és sok rajzpályázaton vettem részt, de a zene valahogy mindig jobban izgatott. Zeneileg nagyon összetett embernek tartom magam, ez talán tükröződik is a munkásságomon, hiszen az elmúlt közel 40 évben voltak elektronikus, filmzenés és klasszikus zenével ötvözött crossover lemezeim is, ugyanakkor készítettem autentikus blues lemezeket és verses-sanzonos CD-t is. 

Elég szegényes körülmények között nőttem fel, több generációval éltem együtt, egy múltszázadelőn tervezett polgári házban, Budapest peremkerületében. Nagyapám egyik testvére, aki szintén velünk lakott, nagyon szerette az operát és odavolt Édith Piafért is. Rengetegszer szóltak Piaf lemezei, így nem tudtam nem meghallani. A rongyossá hallgatott Piaf-dalok zenei világa engem is elvarázsolt. Tinédzser koromban viszont már inkább a rockosabb műfajok érdekeltek, például Deep Purple, KISS, Status Quo, Led Zeppelin, Rolling Stones, Cannet Heat. A magyarok közül pedig a Hobo Blues Band volt rám a legnagyobb hatással. Később az ő koncertjeik és a koncertjeiken megismert embereknek a hatására választottam a bluest, és végül az lett az irányadó számomra. Manapság egyre közelebb áll hozzám az 1920-1930-as évek folkos blues világa, illetve a múlt századelőn keletkezett zenei műfajok, így például a ragtime, a boogie-woogie, a jug zene stb. Ezek az irányzatok szerintem nem „lezárt” és elfeledett stílusok, bár sokan annak tartják őket, hiszen nagyon távolinak tűnnek a mából nézve. Azonban részleteikben sokszor tűnnek fel a mai divatos zenékben. Érdekes fúziókat alkotnak az elektronikával keveredve is, ezzel gyakran kisebb divathullámokat indítanak útjukra, vagy akár új irányzatokat is teremtenek. Magam is szívesen veszek részt olyan produkciókba, ahol keverik a különböző korszakok zenéit. 

Vannak példaképeid?

A saját példaképeim, akikre most is felnézek, többségükben blues zenészek, de legalábbis a blues-hoz köthető a munkásságuk, vagy annak egy része. Ezeket a neveket nagyon nehéz lenne felsorolnom, mert rengetegen vannak, és több oldalt tenne ki a névsor. Az biztos, hogy nekem sokszor nem egy zenész komplett munkássága a legmeghatározóbb. Van úgy, hogy csak egy általa írt dal, vagy az előadó hangszeres játéka van rám nagy hatással. Néha az fog meg, amit képvisel a zenéjében, vagy amivel megújított vagy megteremtett egy műfajt, egy irányzatot. Minden kornak megvoltak a zenei ikonjai, akiknek köszönhetjük a jazz, a rock, a pop fejlődését, vagy a zenei játék alakulását. Vétek lenne 2-3 vagy 10-20 emberre szűkíteni a névsort. 

Fotó: Perger László

A Mojo zenei világa is igen sokrétű. Hogyan alakult ki a zenekar sajátos stílusa? 

Alapvetően hárman határozzuk meg a zenekar profilját, és mindhárman nagyon más világból érkeztünk. Horváth Janó a klasszikus irányzatok híve. Ő nagyon szereti az egyszerű, tiszta akusztikus stílusokat, míg Olivér a jazz-t kedveli (azon belül is például Szabó Gábor munkásságát), továbbá azokat a progresszív zenéket, amik a '70-es évek elején születtek. Ezen kívü otthon van a '60-as évek fehér blues előadóit illetően, valamint meghatározó volt számára a Beatles és a beatzene. És akkor vagyok én, aki minden irányba szeret elmozdulni és szinte kimeríthetetlen a tárházam. Ezek mentén döntjük el, hogy épp melyik irányba megyünk el egy adott szám, album készítésekor. 

Azt gondolom, hogy ma Magyarországon stílhű zenekart létrehozni nagyon nehéz. Főleg azért, mert meghatározóan sajátos zenei kultúrával bír az ország – nagyon sok mindent „beengedett" magába, ugyanakkor egy idő után nem tud mit kezdeni a külsős irányzatokkal. Rövid fellángolás után magukra hagyja azokat, és így azok média- és anyagi támogatás hiányában elhalnak. Érdekesség, hogy a hazai pop-rock történelmünk jellegzetes korszakait sokszor a német, az osztrák, az olasz, vagy az angol zenei trendek határozták meg, és nem feltétlen az amerikai irányzatok. A blues-ban is hasonló a helyzet. A blues-t szerető közönség körében, kevés kivételtől eltekintve, a mai napi sokkal népszerűbbek napjaink fehér rock-blues előadói, vagy a '60-as évek nagy ikonjai, mint a fekete autentikus vagy west-coast blues prominens alakjai. Ma egyre fontosabbak azok a zenék itthon, amik a magyar identitást erősítik. Ezzel együtt gyakran fuzionálják a magyar népzenét más kultúrák zenéjével, példéul ska, rock, pop vagy éppen blues zenével.  

Miben különbözik a magyar blues az amerikaitól?

A mi kultúránk főleg zenei formaként vette át a blues-t. Mint műfajnak, a blues-nak is vannak leírható zenei formái és szegmensei, de mintha csak az „elméletet” engedtük volna be. Úgy érzem, nem tudjuk úgy kihasználni és nem tudjuk igazán használni a blues-t úgy, ahogyan például az amerikai előadók. Ott vannak olyan pop, rap, vagy más jellegzetes irányzatban elhíresült világsztárok, akiknek a hangjában, a zenei világában egyszerűen benne vannak azok a műfajok, amik egykor megérintették őket. Ilyen például a country vagy a blues, esetleg a gospel stb. Ezek az előadók többnyire teljesen más, a blues-tól eltérő zenei műfajokban lettek sikeresek, mégis sokuknál hallatszik, hogy valamikor mélyebben foglalkoztak a blues-zal vagy a countryval esetleg. Ilyen például Joss Stone, Michael Bolton, Berry White, Elton John vagy akár Beyoncé is. 

Ehhez hozzáadódik, hogy a tradicionális, vagy az autentikus blues-ban főleg az angol nyelv a használatos, aminek a ritmikája és hangsúlya teljesen más a magyar nyelvhez képest. A mi nyelvünknek egyedi és jellegzetes a prozódiája, a ritmikája. Igazán fontos szerepe van a kimondottan magyar nyelvű blues zenékben, azok tartalmi megfogalmazásában és a tradiciók közvetítésében. Ugyanakkor a magyar nyelvű számokkal, és legyen az bármilyen műfaj, egy hazai zenekar sem fog hosszútávon érvényesülni a nemzetközi piacon. Szerintem ez érvényes a pop, a rock, a country, a rap és a blues kategóriában is. Lássuk be, a nemzetközi zenei nyelv az az angol. Ez világszintű tendencia, noha ezzel kapcsolatban is van kivétel, a franciáknak vagy az olaszoknak is vannak híressé vált, saját, anyanyelven íródott slágerei. 

Mi, a Mojo-ban angolul éneklünk és főleg amerikai irányzatokat, stílusokat ötvözünk. Úgy gondolom, hogy többek közt a sokrétegűség, az autentikusságra való törekvés és a zenei nyitottság teszi egyedülállóvá a zenénket.

A Mojo 2019-ben (fotó: Nagy János)

Hogyan látod a blues helyzetét a kortárs zenei szcénában, főleg itthon?

Manapság, a végtelenített internet korában, a fiatalok már annyi információt kapnak percről-percre, hogy egy-egy tradicionális zenei műfaj nem biztos, hogy megjelenik az ő palettájukon. A mi generációnk még ismeri a blues-t (főleg a fehér irányzatot), az utánunk jövők is, bár ők talán nem olyan részletekbe menően. A mai tinik viszont szinte már egyáltalán nem. Ez a koncertjeinken is látszik, szinte csak idősebbek jönnek a fellépéseinkre. Ezt a tendenciát a szájharmonika történetéhez tudnám hasonlítani. A mai változata a hangszernek a Monarchiában született meg, és egészen az 1960-as évek elejéig sokan, nagyon magas szinten játszottak szájharmonikán Magyarországon. Boldog boldogtalan játszott, és nagyon közkedvelt hangszer volt. Európai turnékra jártak a magyar herflisek, ünnepelt sztárok voltak. Később politikai, társadalmi történések miatt egyre inkább visszaszorult, továbbá a '60-as években megjelentek az elektronikus hangszerek (elektronikus gitár, orgona stb.), ezek pedig leváltották a szájharmonikát, hiszen újszerűségük mindenkit elvarázsolt. 1967 után szinte teljesen eltűnt, csak egy-egy számban jelent meg. A blues-zal ugyanez történt. Volt egy felfutása, a '90-as évek közepéig szinte mindenki blues-t játszott, annyi ilyen zenekar volt, hogy hihetetlen. Utána kinyílt a világ, láthatóvá vált a nemzetközi piac. Nagyobb rálátásunk lett a zenei műfajokra, megjelent az internet is, sok lett az érdekes „portéka”, és így a blues háttérbe szorult. Nem szűnt meg, nem tűnt el, csak megváltozott a szerepe.

Eltűnhet egyáltalán a színről egy olyan mély tradíciókkal rendelkező műfaj, mint a blues?

Kezdjük azzal, hogy a blues egy népzene, ezt sokan elfelejtik. A népzene alulról indul mindig, és abból ugyan kiválhatnak műfajok, amik ideig-óráig népszerűek, mainstreammé válnak, de a népzene mindig az alapot kell, hogy képezze egy társadalom zenei kultúrájában. A magyar népzene és az amerikai népzene, vagyis a blues között talán
vannak hasonlóságok, akár a dallamvezetést tekintve, de alapvetően különbözőek. Más kultúrából származó, más identitással rendelkező emberek, másképp gondolkodva játsszák mindkét műfajt. 

Szerintem a blues soha nem fog eltűnni, mégpedig azért nem, mert az olyan műfajok, mint a funk, a soul, a disco, az r’n’b vagy a rap, mind a blues-ból jönnek, abból táplálkoznak. Ezeket pedig rendszeresen „visszatámadja” a blues, tehát mindig valahogy visszakerül az aktuális zenei világba a műfaj. Nem tipikusan úgy, ahogy az 1910-es, ’20-as években játszották a színesbőrű zenészek, nem a folkos vonala kerül újra elő, hanem inkább az irányzat stilisztikai elemei bukkannak fel újra, ahogyan ezt például Amy Winehouse-nál, Princes-nél vagy akár Moby-nál hallhattuk. Ilyenformán a blues mindig túléli magát, jelen van, de nem úgy, mint korábban. A magyar zenei piac folyamatosan alakul és politikai tényezők is befolyásolják, hogy ki és mi merre halad. A blues-t játszók köre ma egy szubkultúrává zsugorodott, rétegzene lett, ez egyébként nagyjából, kisebb-nagyobb eltérésekkel, a világban mindenhol így van. Tehát a blues él és ma is hatása van bizonyos műfajokra, de valószínű, hogy jelentős divathullám már nem lesz belőle.

Fontosnak tartom megemlíteni azt, hogy a hazai koncertezési lehetőségek, a megváltozott médiarendszer és a kialakult új trendek ellenére számtalan kiváló blues zenekar és előadó van itthon is, akik nemcsak magukat próbálják promotálni, hanem a műfajt is népszerűsítik. A teljesség igénye nélkül: Little G. Weevil, Gál Boogie Csaba, Jambalaya, Sonny and his Wild Cows, Benkő Zsolt, Pribojszki Mátyás. Ez a „küldetés” azért is fontos, mert mi mutathatjuk meg a fiatalabb generációknak, hogy mennyire színes, izgalmas zene a blues. A blues, ami nem azonos azzal a tévesen minimálisra redukált összegzéssel, miszerint: a blues nem más, mint a rabszolgák szomorú éneke. 

Szabó Tamás (fotó: Nagy János)

Melyik albumotok áll a legközelebb a szívedhez, és miért?

Számomra minden albumunk másért különleges. Nem tudnék kiemelni egyet sem, minden korongon van olyan szám, ami tetszik, és van olyan, ami nem. Szerintem egy zenekar nemcsak akkor készít lemezt, amikor van mondanivalója, hanem akkor is, amikor egy korszakot lezár vagy egy új korszakot nyit. Minden albumunk egy jellegzetes fordulat, történés szimbóluma. Vagy azért, mert az akusztikus zenéből átváltottunk elektronikusba, vagy, mert elkezdtünk csak saját számokat játszani, vagy, mert külföldi vendéget hívtunk meg, aki egy sajátos világot képviselt. Volt, hogy új ízt szerettünk volna becsempészni a zenénkbe, így teret adtunk a kísérletezésnek. A szerzeményekben leginkább Olivér zenei irányultsága dominál, de valójában mindegyik kiadványunk közös munka eredménye, mi mindig egy teamként dolgozunk.

Szabó Tamás és Honfi Imre Olivér (fotó: Nagy János)

Itthon és külföldön is számos koncertetek volt már. Van olyan fellépés, ami különösen emlékezetes maradt számodra?

Inkább turnékat emelnék ki, méghozzá a dán származású, nemzetközileg elismert blues művésszel, Tim Lotharral közös turnéinkat. Ezeket itthon, Németországban, Dániában vagy épp Franciaországban bonyolítottuk le. Nagyon szeretek vele játszani, a kisugárzásával és a személyiségével abszolút tudok azonosulni. Az ő zenéi is inkább a folk irányból eredeztethetők, de becsempész német, dán és egyéb népzenei elemeket is, ettől lesz igazán sajátos az, amit csinál. Általában egyedül vagy duóban lép fel, ezért is hatalmas élmény neki az, hogy a korábban játszott dalokat zenekari kísérettel adhatja elő, elektromos gitárral, tubával, dobos groove-okkal stb. kiegészülve. Az az életérzés, életszemlélet, amit ő képvisel, ritka Magyarországon, csak hírből lehet hallani róla. Érezni rajta azt a fajta szabadságot, amit a nemzetköziség, a világlátottság, az angol nyelv kiaknázása ad számára.

Amikor külföldön játszunk, mi is ezt érezzük. Olyan végtelennek tűnik az egész. Járunk városról városra, országról országra, számos dolog történik ezalatt velünk, pozitív és negatív egyaránt, de mindezek együtt erősítik a köztünk lévő kohéziót és a bennünk lévő szabadságérzetet. Szóval sok koncertet és turnét tudnék felsorolni, de engem leginkább a Timmel közös turnék varázsolnak el.

Hogyan tudjátok élőben visszaadni azt a hangzást, ami a stúdiófelvételeiteket jellemzi, és fordítva? 

Az, hogy egy stúdióalbum esetében mit engednek meg a körülmények, vagyis, hogy hol, hogyan, mivel rögzíted az anyagot, az hatással van a végeredményre. Tehát amikor kijön egy stúdióalbum, az nem feltétlenül azt a teljesítményt tükrözi, amit valójában nyújt a zenekar. Nyilván azok az albumok a legsikerültebbek itthon és külföldön is, amiken az előadónak vagy a zenekarnak sikerül azt a hangzást és feelinget átadni, amit képviselni tud egy koncerten is. Ez a legnehezebb: hogy stúdiókörülmények között is legyen „húzása” a számnak, hogy legyen érzelmi többlet, illetve, hogy fejben is ott legyen a zenész, mi is folyamatosan erre törekszünk. 

Van olyan hangszer vagy eszköz, ami nélkülözhetetlen egy Mojo koncerten?

Ami elmaradhatatlan nálunk egy koncerten, az a vokális megszólalás. Nekünk nincs egy kimondott énekesünk, mert mi elsősorban zenészek vagyunk, és az erősségünk abban a hangszerben rejlik, amin játszunk. Nekem a szájharmonika, Olivérnek és Jánosnak a gitár, Mazura Janónak a tuba, Blaskó Gyurinak vagy Fifinek a dob, Pengő Csabinak a
nagybőgő… Mi ezekre a hangszerekre tettük fel az életünket, az ének mindig a második helyen volt. Egyenként talán nincs kiemelkedő hangunk, de ha hárman egyszerre éneklünk, az jól szól és tudjuk vele erősíteni a produkciónkat. Ez tehát egy állandó dolog a koncertjeinken, ahogy az is, hogy szeretünk becsempészni a számokba egy-egy nem mindennapi hangszert. A blues-nak vannak sajátos hangszerei, olyanok, amiket a műfaj teremtett meg, és ezeket szeretjük megmutatni, ettől is izgalmas egy-egy koncert. Ilyen például a diddley bow, az egyhúros bőgő, a kazoo vagy a cigarbox gitár.

Mojo-koncert, részlet (fotó: Palotai Mihály)

Mennyire komfortos számodra és a zenekar számára a digitális világban való létezés, amiben főleg a social media és a streaming szolgáltatások hódítanak manapság?

Az én generációm számára ez nem magától értetődő és a blues sem ezt képviseli. Már az is egy kicsit idegen volt tőle, amikor videóklipeket készítettek a blues zenészek, mivel ez a műfaj a koncerteken él igazán, az azokon megjelenő képi világ kapcsolódik leginkább hozzá. Ma már persze vannak jó blues klipek, de általánosságban nem ez a jellemző. 

Az én közönségem tagjai zömében nem használják a TikTokot vagy az Instagramot, a Facebookot is főleg csak kapcsolattartásra vagy szórakozásra. A zenekaron belül talán én vagyok a legaktívabb a zenével kapcsolatos posztok terén Facebookon, de nem tudok és nem is akarok minden apróságot megosztani magamról, nincs ilyen kényszerem. Szerintem az én műfajomban azok a zenészek, akik felvették a social media ritmusát, gyakran belekényszerülnek olyan hamis arculatba, miszerint azt kell tálalniuk, hogy mindig fain az élet, nagyon jó bulit csináltak aznap, happy minden stb. Pedig valószínűleg közel sem ennyire vidám minden körülöttük. És ez nem egy pozitív dolog. A futószalagon való reklám- és tartalomgyártás nem nekünk való, és ezen a téren nem is fogunk már megváltozni.

A Mojo napjainkban (fotó: Nagy János)

Vannak még céljaitok a következő évekre nézve, eseteg egy új projekt, amin dolgoztok?

Mindig vannak kisebb-nagyobb terveink, azonban a lényeg szerintem az, hogy a közösen eltöltött 14 év után sikerült-e egy olyan letisztult zenei világot teremtenünk, ami évek múltán is értékálló? Nem kell, hogy mindenki szeresse, nekem sem kell minden számmal egyet értenem. Nem kényszerből vagy a megélhetés miatt hoztuk létre ezeket, hanem azért, hogy értéket teremtsünk és esetleg példát mutassunk a következő generációnak. Az, hogy turnézunk vagy albumot adunk ki, egy zenekarnál alapvető. Ennél talán fontosabb, hogy van-e, lesz-e folyamatos érzelmi többlet vagy ezzel kapcsolatos építkezés a következő időszakokban, és van-e még mondanivalónk egymásnak, ami a közönségnek is jelent valamit, illetve látják, hallják magukat benne. A blues mint forma adott és adott is lesz, hogy ki mit ad hozzá és mit hoz ki belőle, ami hiteles, az csak rajta múlik. 

Szabó Tamás műsorrendelésMojo Facebook-oldal | Mojo YouTube-csatorna | Szabó Tamás YouTube-csatorna

Szerző: Zahorján Ivett

Hasonló cikkek

Megjelent Amanna legújabb dala Szívemre Hallgatok címmel belföld - 2024.09.27
Jövőre sem lesz hiány világsztárokban – íme a Müpa 2025-ös programja belföld - 2024.09.27
Hogyan készíts tartalomnaptárat social média fiókjaidhoz zenészként? belföld - 2024.09.25
A dögös stoner, a forró blues és a pszichedelikus soul találkozása - interjú a Woodstock Barbie-val belföld - 2024.09.17
„Olyan eszközt akartunk létrehozni, ami inspirál és segít több zene létrehozásában" - Davoti Andorral, a Fast Rhymes létrehozójával beszélgettünk belföld - 2024.09.10
Budapestet és Brüsszelt köti össze az idei Európai Hidak fesztivál belföld - 2024.09.05
„A diverzitás maga a fejlődés lehetősége" - iamyankkal beszélgettünk belföld - 2024.09.02
„Legyünk önazonosak, azt a témát és formátumot keressük meg, amiben jól érezzük magunkat" - Lévai Richárd online marketing szakértővel beszélgettünk belföld - 2024.08.27
Így készülj az őszi időszakra zenészként belföld - 2024.08.20
Megéri használt hangszert vásárolni? belföld - 2024.08.03
Tényleg nem kell félni az AI-tól zenészként? - KoncertBooking Podcast #S1E4 belföld - 2024.08.02
Csütörtökön kezdődik a Paloznaki Jazzpiknik belföld - 2024.08.02
Mit tehetsz zenészként a környezeti fenntarthatóságért? belföld - 2024.07.15
Social media tippek nyárra - KoncertBooking Podcast #S1E3 belföld - 2024.07.15
A koncertszervezés új generációja - KoncertBooking Podcast #S1E2 belföld - 2024.07.03
Megvan a Sávlekötő Camp by OTP Junior győztese belföld - 2024.06.28
Ősszel jelenik meg a Coldplay legújabb albuma, amelyhez újrahasznosított műanyagot használnak belföld - 2024.06.20
Miért érdemes zenekarként regisztrálni a KoncertBooking.com-ra? belföld - 2024.06.17
Lil Frakk nélkül folytatódott a Sávlekötő Camp by OTP Junior belföld - 2024.06.10
#RandomTippek: Hogyan kerülhet fel a zenéd a Spotify népszerű playlistjeire? belföld - 2024.06.01
Progresszív, pop, rap, hyper - izgalmas produkciók kerültek a Sávlekötő Camp by OTP Junior táborába belföld - 2024.05.10
Miből lett a cserebogár, avagy a 21. század legnagyobb digitális zenei innovációi belföld - 2024.05.09
Megjelent Amanna Valamiér' című új dala belföld - 2024.05.09
Átadták az Artisjus-díjakat belföld - 2024.05.06
Sávlekötő Camp by OTP Junior: 5 produkció már bent van a táborban belföld - 2024.05.03
Fonogram-díjátadó: a 4S Street, a Zaporozsec, a Carson Coma, Rúzsa Magdi, Pogány Induló és a Góbé is nyert belföld - 2024.04.28
Érdekességek a zene világából #3 - A zene hatása az anyaméhben lévő magzatra belföld - 2024.04.20
Idén hetedszer valósul meg a Dalszerző expo (DEX) belföld - 2024.04.20
„Amit birtokolsz, az birtokol” – megjelent Korinna és UTAZØ legújabb dala, a Zavar belföld - 2024.04.18
Így készíts ütős reels videókat! belföld - 2024.04.17
Útravaló zenészeknek: táplálkozási tippek a tavaszi, nyári szezonra belföld - 2024.04.14
Semmi se ment meg minket egymástól – új dallal és klippel jelentkezik az Esti Kornél belföld - 2024.04.12
Megjelent a PULSE legújabb dala, a Felesleges belföld - 2024.04.08
Digitalizáció és innováció a népzene területén címmel rendezett témanapot a Hagyományok Háza belföld - 2024.04.05
Mentálhigiéné a zeneiparban #5: a közösségi média szerepe belföld - 2024.03.24
Az Artisjus 12 milliárd forint jogdíjat fizetett ki tavaly belföld - 2024.03.21
Érkezik YEWO új dala, a Bálna belföld - 2024.03.13
Hungarian Oncoming Tunes (HOTS): világzenéről szóló workshopot tartanak március 14-én Budapesten belföld - 2024.03.11
Így készülj a szabadtéri koncertszezonra zenészként belföld - 2024.03.05
Republic 35 jövő februárban az MVM Dome-ban belföld - 2024.03.05
Tavaszi megújulás - oké, hogy munkával telik a szezon, de gondolj a well-beingre is! belföld - 2024.02.23
„Az új albumunkon a tudatosság nagyobb szerepet kapott" - Hangfoglalók #7: Heavy Brains zenekar belföld - 2024.02.19
Hogyan fejleszd a dalszövegírói készségeid? belföld - 2024.02.17
A jövő tehetségei 17. alkalommal mutatkoznak be a Jazz Showcase-en belföld - 2024.02.14
„Fontos, hogy a pár olyan zenéket válasszon, amelyek tükrözik az ízlésüket" - Hanzély Kitti esküvőszervezővel beszélgettünk belföld - 2024.02.12
Így készíts ütős zenei portfóliót! belföld - 2024.02.08
A Dal 2024 - Szombaton kezdődik a dalverseny belföld - 2024.02.08
#BackstageSztorik 6. rész: Felszegi Dalma zongoraművész belföld - 2024.02.05
Különleges programokkal zár a TechnoCool-kiállítás a Nemzeti Galériában belföld - 2024.01.31
#BackstageSztorik 5. rész: Gallasz Enikő, a WMMD ügyvezetője belföld - 2024.01.31
Éjszakai séták indulnak a 90-es évek ikonikus budapesti szórakozóhelyeire belföld - 2024.01.26
Hogyan adj nevet zenekarodnak? belföld - 2024.01.26
Minifesztiválon mutatkoznak be a Hangfoglaló Program idei támogatottjai a Turbinában belföld - 2024.01.18
Érdekességek a zene világából #2 – Zene és szex belföld - 2024.01.16
„Mindegyik oktatónk aktív zenész, és ez tudatos koncepció" - Vincze Juditot, az imPro School vezetőjét kérdeztük belföld - 2024.01.14
Százötven zenei programot tartanak az idei Fishing on Orfű fesztiválon belföld - 2024.01.10
Hosszú dal, rövid dal - melyik lesz sikeresebb? belföld - 2024.01.03
Növeld a produktivitásod 2024-ben – így lehetsz még hatékonyabb zenészként! belföld - 2023.12.28
Ganxsta Zolee: Dos Diavolos CD és Kartel-debüt újra belföld - 2023.12.22
Az Inota Fesztivált is európai díjra jelölték belföld - 2023.12.18
Jelentősen növelte a kifizetett jogdíjakat az EJI belföld - 2023.12.15
Zenei felvételekkel támogatja a Müpa az iskolákat belföld - 2023.12.15
Zenei marketing trendek 2024-ben - ezekre figyelj oda, amikor stratégiát tervezel! belföld - 2023.12.14
Ilyen volt a 2023-as évünk belföld - 2023.12.13
Ők kapták 2023-ban az Artisjus Előadói és Pedagógusi Díjakat belföld - 2023.12.12
Isten, zene, művészetek, te, én - megjelent a Pavilon Isten úgyse! című EP-je belföld - 2023.12.07
Lenny Kravitz jövő júliusban Budapestre jön belföld - 2023.12.06
„Nincs, aki fájna” - Korinna: Szalmaszív (dal- és klippremier) belföld - 2023.11.23
Tony Nameless és DANA vakon vannak: új zenei videó a rapperektől belföld - 2023.11.22
A zenész reputációja a social média korában belföld - 2023.11.22
Sting jövőre ismét Budapesten koncertezik belföld - 2023.11.20
#BackstageSztorik, 4. rész: „A handpan már-már egy jó szándékú drog" - a MAG Instruments tagjaival beszélgettünk belföld - 2023.11.14
„A gyerekek, fiatalok figyelmét őszinteséggel és közvetlenséggel lehet elnyerni" - Interjú Várnagy Andrea zongoraművésszel belföld - 2023.11.13
Hobo lemezbemutató koncert lesz a Nemzeti Színházban belföld - 2023.11.12
A Carson Coma és Lee y nyerte a fődíjat a Magyar Klipszemlén belföld - 2023.11.10
„Nem gyermekideálokat vagy ideálgyermekeket szeretnénk tanítani" - Interjú a Musicators alapítóival belföld - 2023.10.31
CD-n és dupla LP-n is megjelent az Omega Égi jel című lemeze belföld - 2023.10.26
Mesterséges intelligencia, élőzene, hibrid hangzások - mi minden várható 2024-ben a zeneiparban? belföld - 2023.10.26
Így készülj fel a következő videóinterjúra vagy podcast beszélgetésre zenészként! belföld - 2023.10.25
Ed Sheeran 2024-ben Budapestre jön belföld - 2023.10.20
Három koreai koncert várja a közönséget novemberben Budapesten belföld - 2023.10.20
Showcase Fesztivál a Magyar Zene Házában belföld - 2023.10.15
Zarina Prvasevda az Upbeat Best New Talent díj nyertese belföld - 2023.10.13
Rangos díjjal ismerték el Rúzsa Magdi menedzserének munkáját belföld - 2023.10.12
Dalok a kanadai prérikről: a Dead South a Budapest Parkban belföld - 2023.10.12
Elektroakusztikus zenei médiaművészet a BMC-ben belföld - 2023.10.12
5 tipp, hogy még megnyerőbben adj elő feldolgozás dalokat belföld - 2023.10.12
Mulató Aztékok: tíz év underground hip-hop vinylen és CD-n belföld - 2023.10.09
Tina Turner emlékkoncert az Erkel Színházban belföld - 2023.10.09
A művészetek, a tudomány és a mesterséges intelligencia köré épülő programsorozatot tartanak Pécsen belföld - 2023.10.09
BuSH fesztivál november elején hat fővárosi helyszínen belföld - 2023.10.05
„A rockabilly számomra egy örök szerelem" - Egri Péterrel, a Mystery Gang alapító-énekesével beszélgettünk belföld - 2023.10.04
Megjelent a legújabb Pathfinder Records-dal, a Cyberpsycho belföld - 2023.10.02
Spotify Clips: bűvöld el a rajongókat rövid videókkal a streaming óriáson is! belföld - 2023.09.21
A mentális egészség lesz a fő témája az idei Brain Barnak belföld - 2023.09.21
Magyar–olasz kulturális találkozások: pénteken kezdődik az Európai Hidak fesztivál! belföld - 2023.09.19
„Mindenkit megérintett valahogyan a dal" - Pongó Ottóval, a tyukodi Rocksuli alapítójával beszélgettünk belföld - 2023.09.19
Női punkzenekaroktól jelent meg válogatáslemez belföld - 2023.09.13
Pénzügyi kiskokos zenészeknek, 1. rész: minden, amit az EKHO-ról érdemes tudnod belföld - 2023.09.03
Taste The Freedom - Ilyen volt az idei Artisjus Songwriting Camp belföld - 2023.08.31
Elhunyt Szandai Mátyás jazz zenész belföld - 2023.08.30
„Elképesztő az az impulzus, amit kapunk a koncerteken" - Interjú a Nagy Bogi Live zenekarral belföld - 2023.08.29
Indul a klubszezon! - Marketing tippek őszre zenészeknek belföld - 2023.08.27
Ahol a múlt és a jelen találkozik: megjelent Korinna első dala és videoklipje belföld - 2023.08.24
Feledékeny vagy? - Tippek a zene memorizálásához belföld - 2023.08.20
NMHH-kutatás: a zenei platformok az új királycsinálók belföld - 2023.08.09
Grammy-díjas producerek Budapesten a SongLab projekten belföld - 2023.08.07
Visszatérnél a zenéléshez? Akkor tippjeink segítségedre lesznek! belföld - 2023.08.06
A jövő zenéje #2: a mesterséges intelligencia előnyei belföld - 2023.07.28
Sikert sikerre halmozol? Ne tartsd magadban! belföld - 2023.07.23
Vedd fel a harcot a szorongással! belföld - 2023.07.21
Megérkezett Solére új EP-je, a KIKI! belföld - 2023.07.07
Jazz Showcase-pályázat a Müpában – szeptember 24-éig jelentkezhetnek a jövő tehetségei belföld - 2023.07.04
Hogyan találj rá a réspiacodra zenészként? belföld - 2023.07.03
Networking a zene világában - Tippek #2 belföld - 2023.06.28
Fókuszban a helyi önkormányzatok támogatása: új szponzorációs funkció a KoncertBooking.com-on belföld - 2023.06.24
Mit posztoljak? - 7 hasznos tartalom tipp zenészeknek belföld - 2023.06.24
Ülj fel az érzelmi hullámvasútra! - Hogyan fejezd ki érzéseidet a koncerteken zenészként? belföld - 2023.06.22
Hogyan kezeld a negatív szakmai kritikát? belföld - 2023.06.13
Már a koncertszervezés sem a régi! – Digitális koncertfoglaló platformunk legújabb sikere és az új funkciók belföld - 2023.06.08
Ébredjünk fel, vegyük kezünkbe az életünk irányítását! Fatal Error dal- és klippremier belföld - 2023.06.08
Átadták az Artisjus-díjakat belföld - 2023.06.06
5 dolog, amire mondj nemet zenészként! belföld - 2023.06.01
„A kezdeti lelkesedést és türelmet fenntartani tényleg embert próbáló feladat" - Hangfoglalók #6: Cataflamingo zenekar belföld - 2023.05.30
Tudjuk, mit olvasol idén nyáron #3: memoárok női zenészekről belföld - 2023.05.29
KIM: 830 millió forint előadó-művészeti szervezetek támogatására belföld - 2023.05.27
Robbantsd be a social médiát nyáron! - Tartalmak, amiket imád a közönség belföld - 2023.05.26
Az információ hatalom: a big data és a zeneipar találkozása belföld - 2023.05.21
A zenekritika kihívásai a 21. században belföld - 2023.05.19
Lassulj le! - Slow life életmód zenészként belföld - 2023.05.16
Találj rá a belső békédre! - Zene és spiritualitás belföld - 2023.05.14
Hírlevél marketing zenészeknek - így maxold ki az email kampányaidat! belföld - 2023.05.12
Mi leszel, ha nagy leszel? - Nem csak zenészként helyezkedhetsz el a zeneiparban! (1. rész) belföld - 2023.05.09
„Mindegy, hogy hol, csak zenélhessünk" - Hangfoglalók #5: KACAJ zenekar belföld - 2023.05.08
„Ingyenmunka" - mikor éri meg és mikor nem? belföld - 2023.05.07
Szeptemberben ismét BALKAN:MOST Fesztivál! belföld - 2023.05.05
A jövő zenéje: mire képes a ChatGPT és mire nem? belföld - 2023.05.03
Fonogram-díjátadó: a 4S Street és Peter Srámek is a díjazottak között belföld - 2023.04.29
Mentálhigiéné a zeneiparban, 3. rész: rejtett küzdelmek és megoldásaik belföld - 2023.04.28
Így hackeld meg a TikTokot – trükkök a TikTok algoritmus befolyásolására (1. rész) belföld - 2023.04.14
Metallica-albumpremier a magyar mozikban is belföld - 2023.04.11
Műfaji és földrajzi sokszínűség a Budapest Ritmo kínálatában belföld - 2023.04.11
„Azt látjuk, hogy a koncertezéssel nagyon sok emberhez tudunk eljutni" | Hangfoglalók #4: A Király Halott belföld - 2023.04.09
Megvannak a Fonogram-jelöltek - április 29-én jön a Fonogram-nap! belföld - 2023.04.06
Digitalizálta az első tízezer oldalnyi zenetudományos emléket az OSZK belföld - 2023.04.01
Így őrizd meg hangod egészségét! #2 - Avagy ezérd mellőzd az alkoholt énekesként belföld - 2023.03.28
A hangkazetta reneszánsza, avagy nosztalgiára fel! belföld - 2023.03.26
Zongora-pedagógiai applikációt készített Nagy János Yancha belföld - 2023.03.25
Mentálhigiéné a zeneiparban, 2. rész: segítő applikációk belföld - 2023.03.25
WMMusicAcademy: Music Mentál - ismerd fel és előzd meg! belföld - 2023.03.24
Digitális menedzserasszisztenst kapnak a WMMusicDistribution ügyfelei a KoncertBooking.com-tól belföld - 2023.03.20
10 motivációs tipp zenészeknek: légy kitartó és maradj az utadon! belföld - 2023.03.18
Itt a Slapstick? harmadik single-je az új koncepcióalbumról - megjelent a Midlife Disco! belföld - 2023.03.18
„Ha fel kell adjunk érte valamit, feladjuk„ belföld - 2023.03.09
Fájdalmas, őszinte, gyönyörű - megérkezett boebeck első lemeze! belföld - 2023.03.09
Az Amoeba új középlemeze hip-hop producerrel készült belföld - 2023.03.01
Mi az a YouTube for Artists, és hogyan növelheted a láthatóságodat a használatával? belföld - 2023.02.27
„A zenénk leglényegesebb eleme a hangszeres improvizáció" | Hangfoglalók #3: Slapstick? belföld - 2023.02.24
Fény- és hangtechnikai ismeretek #4: a projection mapping belföld - 2023.02.22
A Guns n' Roses 17 év után visszatér Budapestre belföld - 2023.02.21
Tudjuk, mit olvasol idén tavasszal #1 – A legjobb dalírással kapcsolatos könyvek belföld - 2023.02.20
#BackstageSztorik 3. rész - Major Eszter dalszövegíró, költő belföld - 2023.02.15
Cél: a magyar könnyűzene támogatása - így épül fel Hangfoglaló Program (interjú) belföld - 2023.02.11
„A dalaimmal igyekszem elgondolkodtatni, mégis szórakoztatni a közönséget" | Hangfoglalók #2: aZorka belföld - 2023.02.09
Idén megújul és kibővül a KeszthelyFest belföld - 2023.02.08
A Level 42 idén eljön a Paloznaki Jazzpiknikre belföld - 2023.02.07
Áprilisban ismét világsztárok a Budapest Ritmón belföld - 2023.02.06
Engedd szabadjára kreativitásodat: 4 dolog, amin változtass, hogy újra szárnyalhasson az elméd! belföld - 2023.02.06
Hogyan segíthet a manifesztáció abban, hogy rátalálj a legjobb önmagadra 2023-ban? belföld - 2023.02.02
A kárpáti boszorkány Budapesten varázsol - Alina Pash az Akvárium Klubban belföld - 2023.01.30
Koncertet szervezel, rendezvényed lesz? Ne vedd félvállról a promóciót! belföld - 2023.01.26
Miért jó, ha megtanulsz még egy hangszeren játszani? Mondjuk! belföld - 2023.01.25
A Müpa az idei évet is a kulturális fenntarthatóságnak szenteli belföld - 2023.01.23
Megnyílt a Magyar Zene Háza poptörténeti kiállítása belföld - 2023.01.19
Viszkeleti Júlia: „Szeretném hinni, hogy az autentikus, őszinte hangzás utat tud törni magának" | Hangfoglalók #1: Maluridé belföld - 2023.01.19
Mutasd a posztod, megmondom, ki vagy! - Énmárkaépítés zenészként a social mediában belföld - 2023.01.18
Fény- és hangtechnikai ismeretek #3 – A backline belföld - 2023.01.16
Közösségi örömzenélés Veszprémben - a Hangjáték projektmenedzserével, Nádasdy Fannival beszélgettünk belföld - 2023.01.11
A műfaj sztárjai érkeznek a Jazzfest Budapestre tavasszal belföld - 2023.01.02
Jazzma.hu: közzétették a hazai jazz legjobbjait belföld - 2023.01.02
Régi dalok ≠ elfelejtendő dalok - promózd (újra) korábbi szerzeményeidet! belföld - 2022.12.30
Digitális fejlesztések kezdődnek a Zeneakadémián belföld - 2022.12.30
Így készülj 2023-ra: zenei marketing terv alapok belföld - 2022.12.27
Kellemes Ünnepeket kívánunk! belföld - 2022.12.21
Rockéletrajzok magyarul: Bono, Dave Grohl, Chris Cornell belföld - 2022.12.20
Hangfoglaló Program: döntés kezdő előadók támogatásáról belföld - 2022.12.17
Fény- és hangtechnikai alapismeretek #2 – A PA rendszer belföld - 2022.12.16
Artisjus előadói és pedagógusi díjakat adtak át belföld - 2022.12.15
A tehetségkutatók sztárkultuszát vizsgálta az NMHH belföld - 2022.12.14
Zene(i marketing) nélkül mit érek én? - Ilyen volt 2022 (2. rész) belföld - 2022.12.14
Balaton Sound - Armin van Buuren és Hardwell is fellép belföld - 2022.12.10
Idén is rockoltunk: hasznos funkciók, innovációk, szakmai előrelépés, avagy ez volt 2022 (1. rész) belföld - 2022.12.09
Billie Eilish is fellép jövőre a Szigeten belföld - 2022.12.01
Fény- és hangtechnikai alapismeretek #1 – a hangmérnökök szerepe a koncerteken belföld - 2022.11.28
Zenei streaming és jogdíjazás külföldön belföld - 2022.11.24
Hogyan hatnak az influencerek a zeneiparra? belföld - 2022.11.22
Az asszertív kommunikációs stílus előnyei belföld - 2022.11.22
Segítség, anya vagyok - és zenész! belföld - 2022.11.22
Upbeat: magyar vezetésű európai zenei platform alakult belföld - 2022.11.22
Kihirdették a jövő évi Campus Fesztivál első fellépőit belföld - 2022.11.17
Új funkció a KoncertBooking.com-on - PR asszisztens előadóknak, menedzsereknek belföld - 2022.11.16
Az NMHH összeállította a 2021-es zenei toplistákat belföld - 2022.11.15
A dalírás 10 pontja, avagy mitől lesz emlékezetes egy zeneszám? belföld - 2022.11.10
Új rajongók szerzése rövidfilmekkel: YouTube Shorts belföld - 2022.11.09
#BackstageSztorik 2. rész – Interjú Bagoly Sándor Endre dob roaddal belföld - 2022.11.03
A jövő már elkezdődött: zene a metaverzumban (1. rész) belföld - 2022.11.02
Hogyan hat a zene a társadalmunkra? belföld - 2022.10.20
Tizenhárom ország előadója lép fel a szerdán kezdődő Budapest Showcase Hub zenei fesztiválon belföld - 2022.10.18
Tévé nélkül mit érek én? – A tehetségkutatók előnyei és hátrányai belföld - 2022.10.18
Fórumot rendeznek a könnyűzenei oktatásról belföld - 2022.10.17
Esküvő, céges buli, szilveszter vagy szülinap – miért jó neked, ha kisebb rendezvényeken is fellépsz? belföld - 2022.10.11
#BackstageSztorik 1. rész – Interjú Balog László session zenésszel belföld - 2022.10.10
Így készíts zenei marketingtervet magadnak belföld - 2022.10.06
A streaming a zenerajongóknak jó, a szerzőknek kevésbé - állítja egy friss tanulmány belföld - 2022.10.01
Robbie Williams jövő márciusban ismét Budapesten koncertezik belföld - 2022.09.27
Rekordkísérlet a dalszerzők napján belföld - 2022.09.25
Vigyázz, kész, TikTok #2 – Tippek a kezdetekhez belföld - 2022.09.23
Munka és magánélet egyensúlya zenészként – igen, lehetséges! belföld - 2022.09.21
Fókuszban a kelet-európai zenei színtér: hamarosan jön a BUSH! belföld - 2022.09.19
Tehetség a színfalak mögött – így válhatsz te is session zenésszé belföld - 2022.09.15
„Nem kell mindig az egész világhoz szólni" - Nagy Kátyával beszélgettünk belföld - 2022.09.13
Építs közösséget INGYEN! – A Facebook-csoportok és ami mögöttük van belföld - 2022.09.08
Elindult a jelentkezés a Hangfoglaló Program idei Induló Előadói Alprogramjára! belföld - 2022.08.30
Beck Zoltán vezetésével ismét Zenélő Egyetem kurzus indul a Pécsi Tudományegyetemen belföld - 2022.08.30
A leghasznosabb appok zenészeknek (3. rész) belföld - 2022.08.29
Hogyan készül a tökéletes szettlista? Mondjuk! belföld - 2022.08.24
Élőzz úgy, akár a profik! belföld - 2022.08.22
7 módszer az improvizációs készségeid fejlesztésére belföld - 2022.08.08
Így őrizd meg a füleid egészségét belföld - 2022.07.27
Facebook marketing zenészeknek #1 - A retargeting belföld - 2022.07.06
A koncertszervezés új generációja – innovatív funkciók bevezetése az NKA támogatásával belföld - 2022.07.06
Így találd meg a saját zenei stílusod belföld - 2022.07.05
Rádiókat vizsgált az NMHH kutatása - ezek a legnépszerűbb előadók és dalok belföld - 2022.07.03
Networking a zene világában - Tippek #1 belföld - 2022.06.30
Mit olvasnak a híres zenészek? 2. rész belföld - 2022.06.01
Vidd be a rajongókat a színfalak mögé, avagy videóötletek zenészeknek belföld - 2022.05.31
Így maxold ki a YouTube-csatornád! belföld - 2022.05.30
Könnyítsd meg az életed a KoncertBooking.com belső könyvelés funkciójával! belföld - 2022.05.25
Így őrizd meg hangod egészségét! – 8 egyszerű, természetes módszer belföld - 2022.05.23
Nyugodj békében, iPod! belföld - 2022.05.22
Siker helyett pofára esés, avagy miért buknak el a zenészek? belföld - 2022.05.19
Így készülj a koncertjeidre testben és lélekben belföld - 2022.05.17
Ez most a sláger: már a 600. megrendelést is elérte a KoncertBooking.com belföld - 2022.05.05
Negatív kommenteket kapsz? Ne ess pánikba! belföld - 2022.05.03
Ezekre figyelj, ha Wikipédia-oldalt szeretnél készíteni! belföld - 2022.04.28
Az élőzene varázsa – a közösségi zeneélmény és ami mögötte van belföld - 2022.04.25
Hallgasd dalaidat empátiával! belföld - 2022.04.13
Hogyan adjak címet a dalaimnak? belföld - 2022.04.11
Rajongókból mecénások: Patreon zenészeknek (1. rész) belföld - 2022.04.11
Mit posztoljak? – 10 tartalom javaslat zenészek számára belföld - 2022.04.07
Artisjus: rekordszámú szerző részesült jogdíjban belföld - 2022.03.31
Így lépj egyről a kettőre a YouTube-on – 8 tipp a hatékony promócióhoz belföld - 2022.03.25
10 tipp kezdő zenei producereknek belföld - 2022.03.18
Képeznéd a hangod? Így válassz énektanárt! belföld - 2022.03.17
Zenekart alapítanál? Ezekre figyelj a tagok kiválasztásakor belföld - 2022.03.11
60 hazai fellépőt jelentett be a VOLT Fesztivál belföld - 2022.03.10
A régi zenék jobbak, mint a maiak? belföld - 2022.03.07
Hétfőtől korlátozások nélkül lehet koncertekre járni belföld - 2022.03.03
Készül az új albumod? Kezdd el már most a promót! (Tippek) belföld - 2022.03.03
Elindult A Dal 2022, szombaton már a második elődöntő jön belföld - 2022.02.28
Itt az ideje, hogy kihasználd a LinkedInben rejlő lehetőségeket! belföld - 2022.02.28
Hogyan segíthetnek a mikrocélok a zenei karrier építésében? belföld - 2022.02.24
Introvertáltnak lenni a zene világában - áldás vagy átok? belföld - 2022.02.18
Számodra mit jelent a siker? Soft skillek, amelyek segítenek fejlődni emberileg és szakmailag belföld - 2022.02.10
Vigyázz, kész, TikTok! Mondjuk, miért érdemes használni! belföld - 2022.02.08
Instagram Reels: így hozd ki a legtöbbet az új funkcióból! belföld - 2022.02.04
Zenei PR alapok, avagy ezekre figyelj, mielőtt szakember segítségét kéred! belföld - 2022.01.31
A Kaukázus zenekar is sikert aratott az Petőfi Zenei Díj 2022-n! belföld - 2022.01.26
Köteles Leander (Leander Kills) hozta el Az év férfi előadójának járó díjat a 6. Petőfi Zenei Díjátadó gálán! belföld - 2022.01.26
Az Ivan & The Parazol is fellépett a Petőfi Zenei Díj díjátadó gálán belföld - 2022.01.26
Hogyan válaszd ki a tökéletes dalt következő kislemezedhez? belföld - 2022.01.25
Jótékonysági koncertet adnál? Mondjuk, mikre figyelj! belföld - 2022.01.14
Zenét alakítottak elektronikus mezővé szegedi kutatók belföld - 2022.01.13
Szabályok, amiket zenészként érdemes megszegni! belföld - 2022.01.11
Klipforgatás alacsony büdzsével? Lehetséges! Mutatjuk, hogyan! belföld - 2022.01.05
Így keress pénzt 2022-ben zenészként belföld - 2021.12.27
Elakadtál? Így növeld a zenei kreativitásod! belföld - 2021.12.22
Témák, amikről zenészként érdemes blogolnod belföld - 2021.12.21
Ha ezek igazak rád, menedzserre van szükséged! belföld - 2021.12.15
5 rossz szokás, amit dalszerzőként érdemes elkerülnöd belföld - 2021.12.06
Saját weboldalt szeretnél? Ezekre figyelj! (Checklist) belföld - 2021.11.30
Koncertbooking a fizikai világban: a foglalási ügynökök szerepe belföld - 2021.11.26
Hogyan válassz zenei PR céget? belföld - 2021.11.22
Sikeres promóter szeretnél lenni? Akkor ezeket jó, ha tudod! belföld - 2021.11.03
5 szempont, amit érdemes figyelembe venni koncertfoglalás előtt belföld - 2021.10.13
Szereted a Facebookot? Akkor ez az új feature neked készült! belföld - 2021.05.16
Maszler László: Ez az időszak most a túlélésről szól! belföld - 2021.04.21
Újdonság a koncertszervező programban belföld - 2021.03.27
Muraközy Péter: A fesztiválok jelentős része egy üzleti vállalkozás belföld - 2021.03.22
A COVID-19 hatása a hangmérnökökre belföld - 2021.03.03
Eseményoldal automatikusan elsőkézből? belföld - 2021.02.26
Számlázz automatikusan, hagyd rá az alkalmazásra! belföld - 2021.02.25
Új korszak kezdődik a koncertszervezés adminisztrációjában belföld - 2021.02.23
Elindult a Koncertbooking.com blog – hírek a szakma minden szegletéből belföld - 2021.02.23

Keretbeli felugró ablak(ok)

Időtúllépés

Időtúllépés

Kereséseinek száma meghaladta
az öt lehetőséget,
A további böngészéshez lépjen be
vagy regisztráljon itt!

Típus

Típus

Regisztráció

Belépés

Regisztráció

Regisztráció

Az oldal használata regisztrációhoz kötött.

Szociális

Regisztráljon az alábbi lehetőségek egyikével

vagy

Regisztráció

A név megadása kötelező.
Az e-mail cím megadása kötelező.
A telefonszám megadása kötelező.
A jelszó megadása kötelező.
Az adatkezelési irányelvek elfogadása kötelező
A felhasználási feltétek elfogadása kötelező.
A KoncertBooking vízjeles cover fotó használata kötelező.
Van már profilod? Jelentkezz be!

Elfelejtett jelszó

Elfelejtett jelszó

Amennyiben elfelejtette jelszavát, az alábbi mező kitöltésével, e-mail címének megadásával igényelhet újat.

Elfelejtett jelszó

Kérjük írja be a felhasználójához tartozó email címét.
Nincs még profilod? Regisztrálj itt!

Amennyiben nem kapta meg az aktiváló emailt, az alábbi mező kitöltésével, e-mail címének megadásával igényelhet újat.

Aktiváló email újraküldése

Amennyiben nem kapta meg az aktiváló emailt, az alábbi mező kitöltésével, e-mail címének megadásával igényelhet újat.

Aktiváló email újraküldése

Kérjük írja be a felhasználójához tartozó email címét.
Nincs még profilod? Regisztrálj itt!

Jelszó megújítása

Jelszó megújítása

Ha elfelejtette a jelszavát, küldünk Önnek egy linket, amivel létrehozhat egy új jelszót, és visszajuthat a fiókjába.

Jelszó megújítása

Kérjük írja be új jelszavát.
Kérjük írja be új jelszavát mégegyszer.

Figyelem!

Figyelem!

A funkció használatához kérjük lépjen be
vagy regisztráljon itt!

Meghívó küldése

Elfelejtett jelszó

Siker!

Siker!

Figyelem!

Figyelem!

Kiemelt nap!

Kiemelt nap!

A listában szereplő árak eltérhetnek! Kérem kérjen a chaten felvilágosítást!

Figyelem!

Figyelem!

Éjfél utáni fellépések esetén a helyes keresési dátum az újonnan induló nap dátuma. Pl. Egy szombaton kezdődő klub fellépés éjfél utáni időpontja vasárnap 01:00 kor keresendő!

Kiemelt nap!

Kiemelt nap!

A listában szereplő árak eltérhetnek! Kérem kérjen a chaten felvilágosítást!

Figyelem!

Éjfél utáni fellépések esetén a helyes keresési dátum az újonnan induló nap dátuma. Pl. Egy szombaton kezdődő klub fellépés éjfél utáni időpontja vasárnap 01:00 kor keresendő!

Figyelem!

Figyelem!

Az aktivációs linked érvényessége lejárt! A Belépés/Aktiváló email újraküldése menüpontból kérhetsz újat.

Keresés mentése

Keresés mentése

Keresését hozzáadhatja a naptárához, így az eseményben lévő linket megnyitva mindig friss találatokat kaphat.

Kiemelt nap!

Előadói lista küldése

Hibás emailcím!
Nincsenek előadók kiválasztva

Ajánlat küldése

Ajánlat küldése

Hibás emailcím!

Listázó linkjének küldése

Listázó linkjének küldése

Hibás emailcím!
Név megadása kötelező!
Bezárás