Új rajongók szerzése rövidfilmekkel: YouTube Shorts
Az elmúlt időszakban a rövid audiovizuális tartalmak mindent vittek. Ennek eredményeképpen nemrégiben napvilágot látott a YouTube Shorts, más néven: a YouTube válasza a TikTok-ra és az Instagram Reels-re. És ahogyan szinte minden funkció egy közösségi vagy streaming platformon, ez is szuper lehetőségeket rejt magában a zenészek számára.
Már csak azért is, mert havonta mintegy 2 milliárd felhasználó keresi fel a YouTube-ot. A TikTok és az Instagram Reels hatalmas népszerűsége ellenére a YouTube az OG videós erőmű; az az online tér, ahol minden kezdődött, és ahová továbbra is özönlenek a felhasználók, hogy új alkotókat és tartalmakat fedezzenek fel.
De hogyan használd ki a YouTube Shorts adta lehetőségeket?
Na várj! Mi az a YouTube Shorts?
A YouTube Shorts lényegében a hagyományos YouTube videók rövidített változatainak összefoglaló neve.
A TikTok és Instagram videókhoz hasonlóan a Shorts rövid, függőleges tájolású rövidfilmeket jelent, amelyek okostelefonnal hozhatók létre a YouTube segítségével, és 15 másodperctől 60 másodpercig terjedhetnek.
A YouTube Shorts előnye, hogy az Instagram storykkal ellentétben addig jelennek meg a YouTube-csatornádon, ameddig csak akarod, vagyis nem tűnnek el 24 óra múlva. Ennek köszönhetően az elkövetkező napokban egyre nagyobb nézettséget érhetsz el velük.
Ezt olvastad már? Így lépj egyről a kettőre a YouTube-on – 8 tipp a hatékony promócióhoz
Miért érdemes a zenészeknek a YouTube Shorts funkciót használniuk zenéjük népszerűsítésére?
Csakúgy, mint a Spotify zenei algoritmusa, a YouTube Shorts-okat is az alkalmazás belső algoritmusa vezérli, és a YouTube jelenleg a rövidfilmeket részesíti előnyben a platform más formátumú videóival szemben.
A saját rövidfilmek létrehozása és a „shortsozás”-ban való aktív részvétel növeli annak esélyét, hogy videóid (és a zenéid) egy teljesen más közönséghez is eljussanak, amelyet egyébként nem tudnál megcélozni.
Nem hiszed? Figyeld az alábbi adatokat!
Egy nemrégiben készült tanulmány kimutatta, hogy 2022-től a Shorts-nak havi 1,5 milliárd bejelentkezett nézője van – ez a szám vetekszik a TikTok-kal –, és összességében a Shorts-ok naponta 30+ milliárd megtekintést generálnak.
A legjobb az egészben, hogy akár saját zenéidet is hozzáadhatod a YouTube Shorts-hoz, amivel tovább népszerűsítheted azokat.
5 további tipp zenéid népszerűsítéséhez a YouTube Shorts-on
Ahogyan a TikTokon, Instagramon vagy bármely más, rövid videókkal operáló közösségi média oldalon, úgy a YouTube-on is hasonló elvek érvényesek a Shorts esetében, ha a zenéd organikus népszerűsítéséről van szó.
Ha inspirációra van szükséged: Vidd be a rajongókat a színfalak mögé, avagy videóötletek zenészeknek
Törekedj az egyszerűségre!
A rövid, vírusszerűen terjedő videós tartalmak szórakoztatóak, könnyen érthetőek és egyszerűek – ettől nézik és osztják meg őket annyian.
Tehát ne próbálj bonyolult cselekményt elmesélni 3 fő témával és cliffhanger befejezéssel, ha YouTube Shorts-ot veszel fel.
A videó legyen nyers, lezser, egyedi és tükrözze azt, amilyen te vagy és amilyen a zenéd, a stílusod. Egyszerűen kapcsold be az elülső kamerát, rögzítsd a felvételt, és nézd meg, mire jutottál!
A dolgok túlbonyolítása, különösen, ha táncokról vagy kihívásokról van szó, túlterhelheti a nézőket, így kevésbé valószínű, hogy kapcsolatba lépnek veled vagy az adott tartalommal.
Légy következetes a videókészítés terén!
Ahhoz, hogy jól ki tudd használni a YouTube Shorts-ban rejlő lehetőségeket, következetesnek kell lenned a videók ütemezése terén.
Sokkal nagyobb az esélye annak, hogy felfigyeljenek rád, vagy hogy a zenéidet felkapják felhasználók, ha többször jelennek meg a tartalmaid a képernyőjükön.
Ráadásul a YouTube Shorts és a többi rövid videós formátum – pont a rövid mivoltuk miatt – a gyakrabban való közzétételre lettek kitalálva. Ezáltal növelheted a láthatóságodat és erősítsd a digitális jelenlétedet.
Gondolkodj vizuálisan!
Próbálj meg minél több szórakoztató, különleges vizuális ínyencséget adni a Shorts-hoz!
Például, ha kedveled a poénos dolgokat, akkor használj vicces mémeket, de ha annyira ez nem a te világod, az sem gond. Több, a mémek népszerűségére hajazó, felkapott téma is rendelkezésedre áll.
Vess egy pillantást a felfedezőoldalra, és nézd meg, milyen tartalmak mennek nagyot mostanában, majd próbáld a saját képedre formálva feldolgozni a kurrens témákat, kihívásokat!
Határozd meg a „zenei pillanatot”!
Amikor rövid videót készítesz saját daloddal, általában nem elég, ha hozzáadod a saját zenédet, és reméled a legjobbakat…
Ennél kreatívabbnak kell lenned. Meg kell találnod azt a bizonyos „zenei pillanatot”, vagyis a dalod optimális 15 másodpercét, ami aktivitást vált ki a felhasználókból.
Lehet, hogy úgy vagy vele, hogy a dalod az elejétől a végéig ütős, de sokszor nemcsak maga a dal, hanem a dallal való kreatív és egyedi „bánásmód” az, ami hetekig a felfedező oldalon tartja a vele készült rövidfilmet.
Ezt se hagyd ki: Így maxold ki a YouTube-csatornád!
Ne hagyd figyelmen kívül rajongók kedvenc tartalmait!
Egy másik fontos dolog, amit érdemes észben tartani, amikor kiválasztod, hogy melyik dallal szeretnél kreatívkodni, hogy melyek a rajongóid kedvenc számai? Ezek lehetnek múltbéli slágerek vagy új favoritok.
A rövidfilmek előnye, hogy hozzáadhatod őket a meglévő YouTube-tartalmaidhoz is. Tehát ha már közzétettél egy zenei videót bármelyik korábbi számodhoz, akkor a Shorts segítségével új célközönséget érhetsz el.
A rövid formátumú videók a közösségi médiában megváltoztatják a zeneipart – ezek a platformok részben tőkésítik a zenészeket, új dalok készítését indukálják, és globális színteret kínálnak a DIY zenészek felfedezésére.
Tetszett a cikk? Iratkozz fel hírlevelünkre további izgalmas, inspiráló tartalmakért!
Forrás: ditto.com, kiemelt kép: gettyimages.com