Régi dalok ≠ elfelejtendő dalok - promózd (újra) korábbi szerzeményeidet!
Miért fektetnek a legnépszerűbb előadók és menedzserek annyi időt és pénzt korábbi kiadványaik reklámozásába, ahelyett, hogy csak újdonságaikat promóznák? A régebbi zenék előtérbe helyezése miért az egyik legintelligensebb stratégia a streamelés sikeressége szempontjából? Ezekre a kérdésre keressük a válaszokat az alábbiakban.
A jó dal, akár a jó bor, nemesedik az idő elteltével
Manapság arra tart a világ, hogy ami régi, azt el kell felejteni, le kell cserélni egy újra. A zene fogyasztói világában, ha nem tudsz megújulni, nem tudod felvenni a 21. század ritmusát, adaptálni a legfrissebb trendeket, elveszel – mondják sokan. Ez bizonyos mértékben így van. Az innováció, a megújulás, az idő múlásához való alkalmazkodás az életünk és karrierünk része, ugyanakkor az értékmegőrzés is egyre inkább teret hódít – és erre szükség is van.
Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a tény, hogy a régebbi dalok népszerűbbek, mint valaha, és kezdik uralni a streaming listákat. A Spotify globális heti toplistájának 33%-át a korábbi kiadások teszik ki – ez megkétszereződött 2020 óta (a Spotify rajongói tanulmánya alapján).
Éppen ezért a korábbi számok népszerűsítése fenntartja a streamelés lendületét a régi és új kiadások között – ezért a csendesebb időszakokban, amikor nincs új szerzeményed és a streamelés kedv lanyhulni kezd, érdemes egy korábbi népszerű dalodra fókuszálnod!
Ez is érdekelhet: Trükkök a Spotify algortimusának befolyásolására
Fordítsd a javadra a Spotify algoritmusát!
Mindez serkenti az aktivitást körülötted, felkeltve az új és jelenlegi hallgatók figyelmét. Nem beszélve arról, hogy a Spotify algoritmust is a javadra fordíthatod.
Érdemes szem előtt tartani azt is, hogy a megjelenés dátuma csak egy szám. Az adatok azt mutatják, hogy a hallgatókat nem érdekli, hogy mikor jelent meg egy dal, csak az, hogy az mennyire jó. Ez a lejátszási listák kurátoraira is igaz. Amikor egy-egy listát összeállítanak, a zenére összpontosítanak, nem a megjelenési dátumra.
Hogyan érdemes népszerűsíteni a régebbi számaidat?
Kétségtelen, hogy egy-egy, a repertoárodban lévő nagyívű dal megérdemli, hogy nagyobb nyilvánosságot kapjon. Lehet, hogy még azelőtt kiadtad, mielőtt a Spotify vagy a TikTok promóció elérhető lett volna, vagy nem volt lehetőséged a kiadáskor jól megfuttatni az adott számot stb.
Bármi is legyen az ok, ezeknek a daloknak az újraszórása hatékony módja annak, hogy új hallgatókat érj el, és behozd őket az ökoszisztémádba.
Oké, de melyik korábbi dalodat promózd (újra)?
A döntés a tiéd, de íme néhány tipp ezzel kapcsolatban:
1. Válassz olyan számot, ami korábban már bevált!
Fusd át azokat a számokat a katalógusodban, amelyek soha nem kaptak megfelelő promóciót, de anélkül is hoztak a konyhára. Képzeld el, mi lenne, ha még népszerűsítenéd is az egyiket!
2. Válassz olyan dalt, ami nem ment annyira, pedig megérdemelte volna!
Lehet, hogy a dal, amihez anno nagy reményeket fűztél, végül elveszett a Spotify labirintusában. Itt az ideje szárnyakat adni neki!
3. Válassz olyan szerzeményt, amely megelőzte korát!
Kiadtál már olyan számot a múltban, aminek stílusa, műfaja, hangulata akkoriban túlságosan niche volt, de most épp beleillik egy aktuális trendbe? Akkor tudod mi a dolgod.
Olvasd el ezt is: Hogyan válaszd ki a tökéletes dalt következő kislemezedhez?
Mikor reklámozz egy korábbi kiadást?
Nem számít, hogy az alábbi lehetőségek közül melyik felel meg a leginkább neked, a Spotify jelenlétednek így is, úgy is jót fog tenni egy régebbi szám népszerűsítése. Mindenesetre íme néhány fogódzó hozzá.
1. Töltsd ki a zenék felvétele közötti réseket!
Zenészként mindenki más és más ütemben dolgozik a zenéin. Feltehetőleg eltelik egy kis idő az egyes kiadások között, de ez nem jelenti azt, hogy inaktívnak kell lenned közben. Dobj be egy régi számot!
2. Jöhet egy kis bemelegítés? Rázd fel közönséget az új szám érkezése előtt!
Ha azt tervezed, hogy a következő 1-3 hónapban új kislemezt dobsz ki, akkor a mostani időszak tökéletes, hogy új hallgatókat szerezz és élénkítsd a Spotify jelenlétedet. Ezzel lényegében előkészíted a terepet és felkelted az érdeklődést az új szám iránt.
3. Tartsd fenn a streaming fiókod lendületét!
Ezt a módszer nincs időhöz kötve. Váltogasd az új és régi számok futtatását, hogy fenntartsd a lendületet és többféle célközönséget szolgálj ki egyidőben!
Te melyik korábbi szerzeményedre vagy a legbüszkébb? Mutasd meg nekünk kommentben Instán vagy Facebookon!
Forrás: playlistpush.com, spotify.com, kiemelt kép: Unsplash